Formule 1 zwicht voor voetbalfestijn; geen race in finaleweekend WK

Formule 1
vrijdag, 01 december 2017 om 20:55Daily Express
standaardfoto f1maxjpg
Vrijdag was de loting van het WK voetbal, dat in 2018 in Rusland wordt gespeeld. De immense populariteit van het toernooi zal invloed hebben op de kijkcijfers van de Formule 1, weet sportief directeur Ross Brawn. Het is dan ook geen toeval dat er op de finaledag van het WK géén race is.
Het voetbaltoernooi is van 14 juni tot en met 15 juli en in die periode zijn er drie races. Vanzelfsprekend kon de F1 niet helemaal om het WK heen plannen, maar er is wel degelijk rekening mee gehouden. De finale, op 15 juli, valt namelijk in het enige weekend in juli dat er géén race op de planning staat.
‘Het wereldkampioenschap heeft ons een ongewoon probleem bezorgd. De finale is ’s middags, dus zou het oneerlijk zijn om in dat weekend een race te organiseren’, zegt Brawn tegen de Daily Express. Brawn weet dat de kijkcijfers er enorm onder zouden hebben geleden, mocht er op 15 juli een race worden georganiseerd. In de periode van het WK zal er wel worden geracet in Frankrijk (24 juni), Oostenrijk (1 juli) en op Silverstone (8 juli).
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading