Het gesprekspunt waar iedereen het over had na de Grand Prix van Italië was het controversiële besluit van McLaren om Lando Norris en Oscar Piastri te laten wisselen van positie, nadat Norris een langzame pitstop had en daardoor een plek verloor aan Piastri. Iedereen in de paddock had zijn mening over het incident, zo ook Robert Doornbos.
Controversiële beslissingen vanuit een raceteam voor een kansrijke positie zijn niets nieuws in de Formule 1. Ferrari deed het meerdere keren, bijvoorbeeld tijdens het Schumacher-tijdperk, of Sebastian Vettel die tijdens de Grand Prix van Maleisië in 2013 besloot zo’n teamorder juist te negeren. Het incident bij McLaren kan ook aan dat lijstje worden toegevoegd en Doornbos was niet echt te spreken over de actie van het team.
'Dit is racen'
De voormalig Formule 1-coureur sprak tijdens de Pit Talk Podcast over het incident. Hij zei: 'Dit gaat om de wereldtitel! En beiden kunnen voor de eerste keer wereldkampioen worden.' Hij vervolgde: 'Ze hebben de constructeurstitel eigenlijk al gewonnen; je moet nu zeggen: oké, de beste man mag winnen.'
Doornbos vindt dat de slechte pitstop van Norris gewoon bij racen hoort. Hij onderbouwde: 'Norris had de eerste keuze als het draaide om de strategie en zei dat hij niet wilde dat Piastri voor hem uit zou komen. Piastri moest als eerste naar binnen vanwege gevaar van achteren en Norris kwam een ronde later naar binnen. Normaal gesproken was hij voor Piastri gekomen, maar vanwege de slechte pitstop kwam hij achter hen terecht.'
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Lievelingetje
De voormalig Red Bull-coureur vond dat het incident matchfixing was: 'Ik bedoel, had Piastri nou zijn auto aan de kant moeten zetten in Zandvoort? En wat als Piastri ook een slechte pitstop had en daardoor bijvoorbeeld twee plekken verloor? Moet Norris dan twee plekken naar achteren? Je zorgt nu voor ontzettend veel chaos binnen het team.'
Doornbos trekt ook in twijfel of de rijders wel gelijk worden behandeld binnen McLaren: 'Het lijkt erop alsof Norris het lievelingetje is binnen het team. Het lijkt bijna alsof hij de titel moet winnen.' Daarnaast gelooft Doornbos dat dit alleen maar voor spanning zorgt binnen het team: 'Dit gaat nog een keer mis. Je kan zo niet verdergaan.'
Spannende strijd
Velen in de paddock zullen iedere actie van McLaren onder het vergrootglas leggen en wat er gebeurde in Monza erbij halen als vergelijking met de situatie. Het is dus iets extra’s om mee te nemen in de laatste paar races van het jaar, waar het lijkt dat de wereldtitel misschien wel tot het einde gaat duren. Piastri staat momenteel eerste in het WK met een voorsprong van 31 punten op Norris.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties