De dreigementen van Sergio Marchionne om de Formule 1 te gaan verlaten op het moment dat Liberty Media te veel aan de uitzonderingspositie van Ferrari gaat veranderen en de technische reglementen betreffende de standaardisering van de motoren doorvoert, blijken vele malen serieuzer te zijn dan gedacht werd. Op de achtergrond staat een alternatieve Formule 1 al in de steigers.
De Ferrari-topman heeft in Amazon, een concurrent van Liberty Media, een mediapartner gevonden die zich aan de breakaway-serie wil verbinden en het grootste deel van de kosten voor zijn rekening wil nemen, bericht Formule 1.
Daarnaast heeft Ferrari de interesse gewekt van diverse Formule 1-teams om samen met de Scuderia de overstap naar het alternatieve kampioenschap te maken. Er wordt ook al gesproken met diverse iconische circuits om races te organiseren. De inkoopprijs voor promoters ligt volgens de geruchten veel lager dan bij Liberty Media en teams kunnen rekenen op twee keer zoveel prijzengeld als binnen de voorgestelde structuur in de Formule 1. (Foto: Scuderia Ferrari)