In de rubriek F1 in het kort houdt F1Maximaal.nl u op de hoogte van het laatste nieuws van de koningsklasse van de autosport dat nét niet in aanmerking komt voor een uitgebreide vermelding, maar uiteraard wel relevant is om toch even te benoemen op de website.
Van Hoepen bevestigt plannen voor 2027
Laurens van Hoepen heeft een contract getekend bij MP Motorsport voor 2027. De Formule 2-coureur rijdt momenteel nog voor Trident, maar zal dus de overstap maken naar een topteam. Van Hoepen staat namens Trident op de tiende plek in het kampioenschap en eindigde al vijf keer op het podium.
Mercedes bevestigt downgrades en gebruikt oude onderdelen
Mercedes kende een teleurstellend weekend in Maleisië na een groot upgradepakket dat niet naar wens werkte. Het Duitse team zoekt in Singapore naar antwoorden. George Russell rijdt daarom zonder de nieuwe onderdelen, terwijl Kimi Antonelli het weekend wel opende met het nieuwe pakket. De Italiaan is voor de sprintkwalificatie echter overgestapt op de oude voorvleugel, waarmee Mercedes bevestigt dat de updates niet goed werken.
Formule 1 staat voor terugkeer naar Afrika
De plannen van de Formule 1 om terug te keren naar Afrika worden steeds serieuzer. Verschillende bronnen melden dat de sport een overeenkomst heeft gesloten met Rwanda. Het Afrikaanse land investeert al enkele jaren veel geld in sport om Rwanda op de kaart te zetten. Zo vond het FIA-gala in 2024 plaats in Rwanda en werd het WK wielrennen in 2025 in Kigali georganiseerd. De Grand Prix van Rwanda zou vanaf 2030 plaatsvinden op veertig kilometer afstand van de Rwandese hoofdstad. De voorlopig laatste Afrikaanse Grand Prix vond in 1993 plaats op Kyalami in Zuid-Afrika.
'Gridstraf voor Russell, Mercedes wisselt krachtbron'
George Russell viel afgelopen weekend in de slotfase van de Grand Prix van Bahrein in Maleisië uit door een probleem met de power unit. Mercedes is nu van plan om de W17 van Russell tijdens de eerste vrije training voor de Grand Prix van Singapore van een nieuwe motor te voorzien, zo heeft Sky Sports News begrepen. Omdat Russell hiermee de toegestane limiet van vier exemplaren overschrijdt, zal hij de race vanuit het achterveld moeten aanvangen.
De verwachting was dat Russell pas tijdens de Grand Prix van de Verenigde Staten een nieuwe krachtbron zou krijgen, aangezien Mercedes dan van plan is om een motorupgrade te introduceren. Russell lijkt daar dus niet op te kunnen wachten en zal wellicht later nog een keer een gridstraf moeten incasseren.
'Alonso keert in 2027 terug in Dakar Rally'
Fernando Alonso zal aan het begin van 2027 deelnemen aan de Dakar Rally, zo meldt het Spaanse SoyMotor.com. De tweevoudig F1-kampioen stond in 2020 al eens aan de start van het prestigieuze evenement en eindigde toen als dertiende in zijn klasse. Zeven jaar na zijn vorige optreden keert de 45-jarige Spanjaard dus terug en hij zal dit doen in een Dacia die door het Prodrive van Dave Richards wordt beheerd. De Dacia zal visueel wel worden omgebouwd tot een Aston Martin. Marc Coma zal net als zeven jaar geleden zijn navigator zijn.
Op F1Maximaal.nl vind je het laatste nieuws over Max Verstappen en Formule 1. De redactie schrijft dagelijks de laatste nieuwtjes over de coureur van Red Bull Racing en de andere teams en coureurs van de Formule 1.
Rotterdam to Westmaas. About time, Laurens! 🇳🇱🧡
Laurens van Hoepen joins MP Motorsport for the 2027 FIA F2 season!
One pole, five podiums and now a shot at more with the home team 👀
Welcome aboard!
#MPmotorsport#AcceleratingTalent
🚨Formula one returns to Africa in Rwanda from 2030
The plan is a permanent circuit about 40 km from Kigali, near Bugesera International Airport, designed by WurzDesign , Alexander Wurz’s firm.
I would wish to appreciate the efforts of Lewis Hamilton in championing for a Grand