De tijd van Verstappen was niet alleen de snelste tijd van de eerste vrije training, maar ook al sneller dan de snelste trainingstijd van vorig jaar. Dat de
Renault-motor goed presteert op grote hoogten, de baan in Mexico ligt op 2200 meter boven zeeniveau, was goed te zien aan de uitslag. Achter het Red Bull-duo eindigden Renault-coureurs Nico Hülkenberg en Carlos Sainz als derde en vierde vóór beide Mercedessen en beide Ferrari's. Een kleine kanttekening daarbij is wel dat die laatste twee teams hun snelste tijd niet op de zachtste banden hebben gereden.
Behalve de snelle tijd van Verstappen en de positie van de beide Renault's bood de eerste vrije training in Mexico weinig spektakel. Kimi Raikkonen spinde, Lewis Hamilton klaagde herhaaldelijk over 'power drops' en Lando Norris remde dusdanig laat dat hij mede vrijdagtester Nicolas Latifi maar net kon ontwijken.