Albon tempert verwachtingen: 'Hungaroring past niet per se bij onze auto'

Formule 1
donderdag, 20 juli 2023 om 10:36
alexander albon williams
Alexander Albon stelt dat mensen hun verwachtingen moeten bijstellen wat betreft de performance van Williams. De Britse renstal heeft uitstekende races achter de rug, maar de Grand Prix van Hongarije zal een hele andere uitdaging zijn voor het team uit Grove. Downforce is van cruciaal belang op de Hungaroring, maar Williams presteert dit jaar juist goed op banen waar neerwaartse druk van minder groot belang is. Toch wil Albon zijn hoop ook vestigen op de updates die Williams heeft geïntroduceerd.
Williams heeft in de afgelopen drie races tweemaal punten gescoord. De auto van de Britse renstal is op aerodynamisch gebied heel erg efficiënt en de Mercedes-motor in de FW45 duwt de auto ook flink vooruit. Vandaar dat Williams uitstekend liep in Canada en op Silverstone. De bolide van het team uit Grove kampt echter met een gebrek aan downforce, waardoor het Grand Prix-weekend op de Hungaroring naar alle waarschijnlijkheid anders zal verlopen.
Albon heeft in de afgelopen weken de punten mogen verzamelen voor Williams en er wordt al gesproken over een overstap naar één van de topteams. De coureur denkt dat hij in Hongarije een lastiger weekend zal hebben, ondanks dat hij Hungaroring een leuk circuit vindt. 'We hebben net drie sterke races hebben gehad, maar ik denk dat we deze week de verwachtingen iets moeten temperen. Omdat het niet per se een baan is die ons moet passen', zegt Albon in het persbericht van Williams.

Albon: 'Zullen zien hoe de updates presteren'

De karakteristieken die de Hungaroring heeft, zijn in de afgelopen Grand Prix-weekenden niet voorbijgekomen. Williams heeft updates geïntroduceerd, maar het team heeft nog veel vraagtekens wat betreft het aankomende raceweekend. 'We zullen zien hoe de upgrades presteren op een baan waar neerwaartse druk heel belangrijk is, iets wat in de vorige drie races niet het geval was', aldus Albon.
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading