
doorLieke Jacobs
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleNadat het gebruik van bandenwarmers langere tijd onderwerp van discussie was, is nu uiteindelijk toch besloten dat deze ook in 2024 nog gebruikt zullen worden. Ondanks dat Pirelli bezig is met het ontwikkelen van banden die het gebruik van bandenwarmers overbodig maken, zijn de teams vooralsnog niet volledig overtuigd.
Tijdens het raceweekend op Spa-Francorchamps is, tijdens de F1 Commission Meeting, besloten dat ook in 2024 gewerkt zal worden met de bandenwarmers. De FIA, de organisatie van de Formule 1en de teams hebben tijdens deze bijeenkomst verschillende situaties en problemen besproken en hebben uiteindelijk besloten de bandenwarmers tóch mee te nemen in 2024.
Pirelli is bezig met de ontwikkeling van een band die al na een paar bochten na het verlaten van de pitstraat op temperatuur zal zijn. Deze banden zijn inmiddels getest op de circuits van Bahrein, Barcelona en Silverstone, maar toch zijn de teams nog niet volledig om. Voordat ze volledig voor de nieuwe banden willen kiezen, is het volgens de team van belang om ze aan het werk te zien op een grotere variatie aan circuits en met een nadruk op prestatie bij verschillende weersomstandigheden.
Bandenwarmers verdwijnen mogelijk alsnog in 2025
Zoals het er nu voor staat zal de situatie omtrent de bandenwarmers voorafgaand aan het seizoen van 2025 nog een keer herzien worden om mogelijk tot een nieuwe beslissing te komen. Het lastige aan dat mikpunt is echter dat er een mogelijkheid bestaat dat Pirelli de positie als bandenleverancier af moet staan aan Bridgestone, maar daar is tot dusver nog geen besluit over genomen.
Lees ook
LJ
Lieke Jacobs
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Bbbbrrrrrr
Supermax-06-11-2026 - Weet ik nog zo net niet, lekker jongetje met donkere krulletjes 😂😂😜
ZX12R06-11-2026 - Denk zelfs dat Albert had gezegd, ik sla wel even een beurtje over.
Supermax-06-11-2026 - Ik dacht dat hij zadelpijn had!
Supermax-06-11-2026 - Bij Albert op schoot????
ZX12R06-11-2026 - Als je op zo’n manier op je nummer wordt gezet, zeg maar gerust in je poepertje wordt geknepen door je teambaas, dan zou je van schaamte toch nooit meer in een zitje van een Ferrari durven plaatsnemen. Maar ach, deze Britse jankbal is de schaamte al lang voorbij en is zeer slecht bedeeld voor wat betreft het bezitten van een gezonde portie zelfreflectie …
MaxMaximaal06-11-2026 - Benny Hill is back in Town.
ZX12R06-11-2026 - I'm just a lonely boy lonely and blue I'm all alone With nothin' i can do
ZX12R06-11-2026 - Wie van de drie............. Hamilton Russell Norris Tietiediedie tiediediedie tiediediediedie tiediediediedie Wil de echte coereur opstaan.... Waarom blijven ze zitten? Aan Albert Mol zal het niet liggen. Ohw zegt Herman Emink, het moest zijn......wil de echte jankert opstaan. En hup, daar gingen ze alledrie.
Supermax-06-11-2026 - Mooi gesproken van Vasseur. Zet die Toos Eigendunk maar efskes op z'n plek. Spiegeltje spiegel aan de wand, wie ziet de volgende race Leclercs achterkant? Jij nep-goat, jij, die het zelf verkloot.
ZX12R06-11-2026
















