Het circuit van Interlagos in Brazilië heeft net als diverse andere circuits een langere DRS-zone aangewezen gekregen. De coureurs mogen op het lange rechte stuk waar ook het start-finish gedeelte zich bevindt, 100 meter langer de achtervleugel open hebben staan.
Ten opzichte van vorig jaar is het meetpunt voor de DRS niet veranderd, maar de lijn wel. Die ligt 100 meter na de veertiende bocht. Coureurs hebben vooral vanaf deze positie de mogelijkheid om succesvol in te halen. De DRS-zone na de beroemde Senna-bocht is niet geschikt bevonden voor verlenging.
De gevolgen
Het verlengen van de DRS-zone is dit seizoen al vaker gebeurd. Zo zijn bijvoorbeeld ook Melbourne, Silverstone, Sochi, Monza en Austin onder handen genomen. In Abu-Dhabi zal de FIA wel allebei de zones langer maken om ook daar de inhaalmogelijkheden te verbeteren. Op het circuit van Silverstone in Engeland merkten de coureurs pas echt het verschil. Vanaf bocht 1 tot en met bocht 3 mocht de vleugel open blijven staan. Echter, bleek dat alleen de top drie teams dit aerodynamisch aankonden. Romain Grosjean en Marcus Ericsson verloren met hun bolides de controle vanwege het tijdelijke gebrek aan downforce.(Foto: Red Bull Content Pool / Getty Images)