
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleEsteban Ocon heeft zijn contract verlengd bij zijn huidige team Alpine. Het officiële Twitter-account van de Formule 1 meldt dat er een verlenging van maar liefst drie jaar bij het team uit Frankrijk is getekend. Daarmee lijkt een mogelijke verhuizing naar Mercedes in de nabije toekomst ook uitgesloten te zijn, nu de overeenkomst voor de lange termijn is bedoeld.
Er gingen al langere tijd geruchten over een verlenging van de Fransman bij Alpine, maar nu is de contractverlenging voor de oud Formule 3-kampioen toch echt een feit geworden. De timing van de aankondiging is ook niet bepaald vreemd, gezien de thuisrace van zowel Ocon als Alpine dit weekend zal plaatsvinden op het Circuit Paul Ricard in Le Castellet.
Eind mei van dit jaar gaf Alpine-CEO Laurent Rossi al aan dat de onderhandelingen met zijn coureur waren begonnen. Zo zou hij het gek vinden als de 24-jarige volgend jaar niet meer voor zijn renstal zou rijden: 'Esteban (Ocon, red.) doet er alles aan om ervoor te zorgen dat we niet om hem heen kunnen. Het zou gek zijn om er niet mee bezig te zijn. Daarom hebben we gesprekken met Mercedes.'
Mercedes-toekomst uitgesloten
Ocon is namelijk officieel nog steeds een Mercedes-coureur. De man uit Évreux rijdt namelijk voor Alpine op een zogeheten huurbasis. Het had dus gekund dat hij op het lijstje stond van Mercedes als mogelijke vervanger van Valtteri Bottas. Doordat Ocon verlengt bij Alpine en George Russell al langere tijd is getipt als vervanger van de Fin, lijkt een toekomst bij Mercedes niet erin te zitten voor de oud titelrivaal van Max Verstappen in de Formule 3.
Ocon en Rossi reageren op contractverlenging
Ocon is zelf zeer blij met zijn contractverlenging, zo laat hij weten aan de officiële site van de Formule 1: 'Het is een fantastisch gevoel dat mijn toekomst bij Alpine is vastgelegd. We hebben veel vooruitgang weten te maken sinds ik bij het team kwam en het is mijn doel om dat voort te zetten. Er zijn enkele mooie uitdagingen voor ons, met name de reglementen van 2022. Ik weet zeker dat we onze doelen kunnen bereiken door hard te werken.'
CEO Rossi is ook een tevreden man na de verlenging van zijn coureur bij Alpine: 'We zijn er trots op dat we Esteban (Ocon, red.) bij onze familie mogen houden. Sinds zijn terugkeer bij het team in 2020 groeide hij qua zelfvertrouwen en behaalde hij constant goede resultaten en droeg hij bij aan de ontwikkeling van de auto en het team zelf.'
'Ondanks zijn jonge leeftijd heeft hij veel ervaring in de Formule 1 en is hij op de goede weg als het gaat om volwassenheid en rijvaardigheid', vertelt Rossi verder. 'Hij is nu een belangrijk wapen voor ons en ook in de toekomst met de uitdaging van de nieuwe reglementen. We hebben alle vertrouwen in Ocon om het team vooruit te helpen en hij is zeer betrokken bij het Alpine-project.'
Lees ook
Terrence Riepma begon in de winter van 2021 bij F1Maximaal en werd een jaar later aangesteld als hoofdredacteur. Hij studeerde aan het ROC van Amsterdam, waar hij de opleiding Media & Redactie volgde. Terrence kijkt de Formule 1 al sinds driejarige leeftijd in 2006. Naast de Formule 1 volgt hij vrijwel alle auto- en motorsportklassen, waaronder de MotoGP, en is hij groot fan van Sebastian Vettel. Terrence schreef ook voor partnersite Ajax Showtime. Per 1 juli 2023 is hij werkzaam voor De Telegraaf.
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Bbbbrrrrrr
Supermax-06-11-2026 - Weet ik nog zo net niet, lekker jongetje met donkere krulletjes 😂😂😜
ZX12R06-11-2026 - Denk zelfs dat Albert had gezegd, ik sla wel even een beurtje over.
Supermax-06-11-2026 - Ik dacht dat hij zadelpijn had!
Supermax-06-11-2026 - Bij Albert op schoot????
ZX12R06-11-2026 - Als je op zo’n manier op je nummer wordt gezet, zeg maar gerust in je poepertje wordt geknepen door je teambaas, dan zou je van schaamte toch nooit meer in een zitje van een Ferrari durven plaatsnemen. Maar ach, deze Britse jankbal is de schaamte al lang voorbij en is zeer slecht bedeeld voor wat betreft het bezitten van een gezonde portie zelfreflectie …
MaxMaximaal06-11-2026 - Benny Hill is back in Town.
ZX12R06-11-2026 - I'm just a lonely boy lonely and blue I'm all alone With nothin' i can do
ZX12R06-11-2026 - Wie van de drie............. Hamilton Russell Norris Tietiediedie tiediediedie tiediediediedie tiediediediedie Wil de echte coereur opstaan.... Waarom blijven ze zitten? Aan Albert Mol zal het niet liggen. Ohw zegt Herman Emink, het moest zijn......wil de echte jankert opstaan. En hup, daar gingen ze alledrie.
Supermax-06-11-2026 - Mooi gesproken van Vasseur. Zet die Toos Eigendunk maar efskes op z'n plek. Spiegeltje spiegel aan de wand, wie ziet de volgende race Leclercs achterkant? Jij nep-goat, jij, die het zelf verkloot.
ZX12R06-11-2026
















