Red Bull houdt stok achter de deur: 'Engineers gaan ingrijpen als we het fout zien gaan'

Formule 1
donderdag, 10 mei 2018 om 15:29
standaardfoto f1maxjpg
Max Verstappen en Daniel Ricciardo mogen in Barcelona vrij met elkaar duelleren, maar het teammanagement van de Brits/Oostenrijkse renstal gaan hun race-engineers wel instructies geven om in te grijpen als ze zien dat het duel te hard uitgevochten wordt.
Dat stelde Red Bull-motorsportadviseur Helmut Marko tegenover AutoBild. 'We zullen geen teamorders opleggen, maar als het in de toekomst weer uit de hand loopt, zullen we onze engineers laten ingrijpen.'
De Oostenrijker bevestigde dat hetgeen in Baku gebeurt is geen negatief effect op de onderlinge relatie tussen de coureurs gehad heeft. 'Ricciardo en Verstappen kunnen nog steeds heel erg goed met elkaar opschieten. Dat was niet het geval tussen Vettel en Webber, waarmee we eerder vergelijkbare incidenten hadden.'
Sebastian Vettel heeft overigens onlangs onthuld waarom hij in 2013 opzichtig het bekende 'Multi-21' teamorder genegeerd heeft. 'We waren even snel in die race, maar ik had mijn race zo opgebouwd dat ik kon aanvallen in de slotfase', vertelde Vettel tegen Bild. 'Dat mocht uiteindelijk niet, maar ik vond dat dat niet klopte. Waarom zou ik braaf doen wat me werd opgedragen, terwijl mijn teamgenoot mij ook nog nooit had geholpen?' (Foto: Red Bull Content Pool)
 
 
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading