Retro | Het ontstaan van de Wall of Champions Formule 1
Formule 1

Retro | Het ontstaan van de Wall of Champions

Retro | Het ontstaan van de Wall of Champions

De laatste chicane van het Circuit Gilles Villeneuve leidt de heren coureurs vlak langs een betonnen muur het rechte stuk op. Vaak gaat het goed, maar soms verkijkt een coureur zich en schrijft hij een auto af. In 1999 gebeurde dat drie oud-wereldkampioenen waardoor de muur de bijnaam 'Wall of Champions' kreeg.

De eerste coureur die tijdens de Grand Prix van Canada 1999 de mist in ging was Damon Hill, wereldkampioen 1996 en op dat moment bezig aan zijn laatste maanden als Formule 1-coureur. De Jordan-coureur voor de start voor de camera's van de Britse televisie nog gezegd dat 'alles mogelijk is in Canada'.

Ronde 15
In de vijftiende ronde kreeg Hill bij het uitkomen van de laatste chicane last van overstuur, en sloeg met zijn rechterachterwiel tegen de muur. De wielophanging van zijn knalgele Jordan was aan gort en ex-Williams-coureur kon mokkend de pits opzoeken.

Hill was op dat moment de eerste wereldkampioen die de mist in was gegaan in de chicane, maar niet de eerste coureur. Al in de tweede ronde van de wedstrijd was de Braziliaan Ricardo Zonta van het nieuwe B.A.R.-team op dezelfde manier als Hill de mist in zou gaan. Zijn teamgenoot zou de volgende wereldkampioen zijn die zijn Waterloo vond in bocht 13.

Ronde 35
Jacques Villeneuve, want over hem hebben we het, verliet het strijdtoneel in ronde 35. Waar Zonta en Hill met hun achterwiel de muur raakten en hun wielophanging braken, ging Villeneuve bijna frontaal de muur in. De Canadees was in de chicane van de ideale lijn afgeweken en moest dat met een crash bekopen.

Exit wereldkampioen 1996, exit wereldkampioen 1997. Wat zou er gebeurd kunnen zijn met die andere twee wereldkampioenen die aan de start stonden. Met de kampioen van 1998 liep het goed af, want Mika Hakkinen won de wedstrijd, maar ook de wereldkampioen van 1994 en 1995 haalde het eind van de race niet. Zelfs de muur met de uitnodigende tekst 'Welkom in Quebec', week niet voor Michael Schumacher. Net als Damon Hill eerder kreeg de Duitser te maken met overstuur en sloeg met zijn rechterachterwiel tegen de muur, waarna de Ferrari stuurloos was en ook met het rechtervoorwiel de muur toucheerde en zichzelf verder de muur in gleed.

Drie wereldkampioenen die in dezelfde Grand Prix op dezelfde plek met hun bolide een muur op hun weg vonden. Met recht dat de muur naast bocht 13 op het Circuit Gilles Villeneuve vanaf dat moment 'The Wall of Champions' werd genoemd.

- Hans van Brunschot

0 claps
0 bezoekers

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws