Carlos Sainz werd de afgelopen weken in verband gebracht met een vertrek bij Williams. De viervoudig Grand Prix-winnaar zou volgens Ralf Schumacher de deur in Grove achter zich dicht willen trekken, maar volgens het Spaanse Marca is de Madrileen juist dicht bij een verlenging van zijn contract. Een aankondiging zou op korte termijn moeten volgen, zo meldt het medium. Sainz moest aan het einde van 2024 door de komst van
Lewis Hamilton plaatsmaken bij
Ferrari. De 31-jarige Spanjaard voegde zich vervolgens bij Williams en behaalde in zijn eerste seizoen meteen een aantal mooie resultaten. Zowel in Azerbeidzjan als in Qatar stuurde hij zijn bolide naar de derde plaats en daarnaast was hij zijn teamgenoot
Alexander Albon, zeker in de tweede seizoenshelft, vrijwel voortdurend de baas.
Dit jaar kan Sainz geen potten breken in de
FW48, die op alle vlakken niet aan de verwachtingen voldoet. Teambaas
James Vowles zette vol in op 2026. Dat was het jaar waarin het voor Williams moest gebeuren, maar de prestaties zijn ronduit teleurstellend. Sainz scoorde tot dusver pas zes punten, terwijl Albon er vijf pakte in de eerste elf raceweekends van het seizoen. Sainz had heel andere verwachtingen en zou openstaan voor een vertrek.
Red Bull Racing zou een optie zijn als
Max Verstappen besluit om over te stappen naar McLaren of Mercedes, maar ook
Audi en
Alpine worden genoemd.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Sainz wordt in verband gebracht met verschillende teams.
'Contractverlenging met compensatie'
Sainz gaf eerder al aan dat de zomerstop een goed moment was om over zijn toekomst na te denken, maar geen van deze teams lijkt de nieuwe werkgever te worden van Sainz. Marca meldt namelijk dat de focus van de Madrileen volledig op een langer verblijf in Grove ligt. De meervoudig Grand Prix-winnaar zou bereid zijn om zijn contract met een jaar te verlengen, maar wel onder één voorwaarde. De zoon van rallylegende Carlos Sainz senior wil namelijk wel gecompenseerd worden voor het feit dat hij een aanbieding van Audi af moet slaan.
Journalist Marc Limacher noemde eerder al een bedrag van dertig miljoen euro, maar dat bedrag is volgens het Spaanse medium niet logisch. Williams kampt namelijk met financiële problemen, dus is het onwaarschijnlijk dat de Britse renstal het salaris van Sainz wil verdrievoudigen. De 31-jarige Madrileen verdient momenteel namelijk een salaris van dertien miljoen euro per jaar bij Williams. Om welk bedrag het dan wel zou gaan, maakt Marca niet duidelijk.
Wel laat het medium weten dat het nieuws al snel naar buiten kan worden gebracht. "Vanaf maandag (17 augustus) zou het nieuws over de contractverlenging op elk moment wereldkundig kunnen worden gemaakt."
Marca stelt tot slot dat Williams en Sainz er vermoedelijk baat bij hebben om dit al voor donderdag te doen, als de mediadag van het Grand Prix-weekend in
Zandvoort op de planning staat.
Mogelijk volgt er nog meer nieuws in Zandvoort. Het eerste raceweekend na de zomerstop is daar een mooi moment voor. Verstappen heeft bijvoorbeeld ook nog niets bekendgemaakt over zijn toekomstplannen en ook
Fernando Alonso liet onlangs al weten dat hij zich de komende tijd over zijn toekomst zou buigen.