Fernando Alonso is tweevoudig wereldkampioen, maar over het algemeen heerst het idee dat hij er veel meer had moeten winnen. De Spanjaard had echter nooit het materiaal om echt voor een derde titel te vechten, toch kwam hij een paar keer in de buurt met een mindere auto dan zijn rivalen. Max Verstappen zit op het moment een beetje in hetzelfde schuitje, maar Alonso denkt dat Verstappen de kwaliteiten heeft om twee cruciale factoren te combineren. Wel gaat de Nederlander een beetje hulp nodig hebben.
Verstappen staat momenteel derde in het wereldkampioenschap, achter beide McLaren-coureurs. Oscar Piastri heeft op dit moment de leiding in handen, maar ook Lando Norris doet absoluut nog mee om de titel. Verstappen staat momenteel 43 punten achter op Piastri en 21 punten achter op Norris. Het kan dus nog alle kanten op, ondanks het feit dat hij al het hele seizoen een mindere auto heeft dan de beide McLaren-coureurs.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Alonso zat zelf ook vaak in deze positie in het verleden. Zo reed hij in 2012 met een veel mindere bolide dan zijn concurrenten, toch bleef hij tot en met de laatste race in de buurt van Sebastian Vettel om de wereldtitel. Wanneer hem gevraagd wordt wat er nou cruciaal is in deze positie, hoeft hij niet lang na te denken. Hij denkt dat je agressie moet combineren met het simpelweg binnenhalen van de punten. 'Ik denk dat Max de kwaliteiten heeft om elk weekend zoveel mogelijk punten binnen te halen, maar tegelijkertijd kan hij ook erg agressief zijn', zo verklaart de Spanjaard in het bijzijn van F1Maximaal.
'Max kan die dingen combineren', zo vervolgt de Aston Martin-coureur. 'Uiteindelijk zal je ook wat hulp nodig hebben van de snellere auto's. Bijvoorbeeld dat ze niet de punten behalen die ze eigenlijk zouden moeten behalen', stelt hij. 'Ik heb in die jaren ook wat geluk gehad in die kampioenschappen, omdat Sebastian of Red Bull de boel niet hadden geoptimaliseerd. Daardoor kon ik het kampioenschap toen in leven houden', zo legt de wereldkampioen van 2005 en 2006 uit in Oostenrijk.
McLaren is moeilijk te verslaan
Toch denkt Alonso dat het een lastig pakket gaat worden voor Verstappen als McLaren optimaal presteert. 'Als McLaren alles goed doet, dan is er zeker weten minder kans voor de concurrentie', zo stelt Alonso. Momenteel ligt de leiding dus in beide kampioenschappen bij McLaren, maar het is dus aan Verstappen om te laten zien dat het nog niet gespeeld is in 2025. Hiervoor moet hij dus wel een flink gat overbruggen in het kampioenschap.
Alonso zal als Spanjaard het nieuws over Carlos Sainz sr. niet gemist hebben. Sainz maakte bekend dat hij niet verkiesbaar is als president van de FIA. Alonso laat weten wat hij ervan vindt. 'Het is altijd goed wanneer je een paar kandidaten hebt die weten hoe de autosport werkt. Mensen kiezen voor degene in wie ze geloven. Carlos is een geweldige sportman, maar ook een geweldig mens. Misschien in de toekomst. Volgens mij heeft hij het meer uitgesteld dan helemaal afgesloten', zo antwoordt hij op een vraag van F1Maximaal.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties