
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleOp een circuit dat enorm veel van het motorvermogen van een Formule 1 wagen vraagt, werden er in Montreal indrukwekkende topsnelheden behaald. Maar hoe belangrijk is heel snel op een rechtstuk kunnen rijden?
In de kwalificatie was Sauber-coureur Pascal Wehrlein degene die de hoogste topsnelheidL 335 kilometer per uur. De Duitser start als allerlaatste....
Dat gegeven rechtvaardigt de vraag hoe belangrijk het is om een hoge snelheid te kunnen behalen. Natuurlijk is het hebben van een goede snelheid op een lang rechtstuk erg belangrijk. Maar een oude Formule 1 regel is: hoe sneller je op het rechte stuk bent, hoe meer je inlevert in bochtensnelheid. Een hoge topsnelheid wordt namelijk ook deels veroorzaakt door een lage downforce configuratie. Vorig jaar zagen we veelal hetzelfde. De Manor-coureurs reden steevast de hoogste topsnelheden, maar stonden vaak achteraan op de startopstelling omdat er qua aerodynamica het nodige schortte aan hun bolide.
Wanneer we in het onderstaande schema eens kijken naar de topsnelheid van de Honda's zien we het omgekeerde verhaal. Fernando Alonso komt veel tekort in de snelheidsmetingen, maar spreekt zeer positief over de efficiëntie van het McLaren chassis in de bochten. Als de Spanjaard zegt dat hij met een Mercedes-motor waarschijnlijk mee zou doen in de top vijf, dan heeft hij waarschijnlijk gelijk.
#F1 #canadagp #gpcanada #canadiangp #gpcanadian #qualy velocidades máximas por sector y trampa de velocidad en #calificación #speedtrap pic.twitter.com/qXJt5thvLi
— ?? ??N? F1 (@gzoneStudios) 11 juni 2017
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- ??? Antonelli spint! Antonelli dacht dat hij een probleem met de ophanging had. Niet veel later spinde hij in de eerste bocht.
MaxMaximaal08-11-2026 - Kan Hamilton daar een abonnement op krijgen, Waar moet ik tekenen?
Supermax-08-11-2026 - Was het geen handjeklap, dik aan het onderhandelen om hem binnen te harken.
Supermax-08-11-2026 - Norris, de nul met cijfer een op zijn auto loopt weer te bluffen.
Supermax-08-11-2026 - Als opvulling is hij leuk. Er zijn ook plekken waar je de opvulling niet ziet maar het er toch is, misschien iets voor Hamilton, zien we hem eindelijk niet meer.
Supermax-08-11-2026 - Puma en Adriaan ook!
Supermax-08-11-2026 - Dat is zeker een wereld prestatie. Je ziet het anderen in de beste auto niet eens doen. Ja Hamilton viel weer eens keihard door de mand. Pijnlijk voor de commentatoren en analisten die hem een stukje van de taart mee willen laten eten, door over 2 rainmasters te praten. Volgens mij is het er maar 1.RB2308-11-2026
- Antonelli maakte er een potje van, niet te geloven! Russell ging ook lekker met uitrijden pit, tjongejonge. Als Verstappen een auto heeft die mee kan komen is hij F1 kampioen 2027.28.29.30.31 en de rest naar behoefte.
Supermax-08-11-2026 - Het zegt wel alles over Verstappen dat hij in dat hok van op een na laatste plaats naar op een na eerste plaats reed. Hamilton stond een plek voor Verstappen en werd negende. Tja, is Hamilton nou regenrijder? Verstappen in ieder geval wel. De F1 begint weer leuk te worden!
Supermax-08-11-2026 - Ik geloof dat ik mijn standpunt bewezen heb wat betreft Antonelli. Ik heb de afgelopen week meerdere keren gezegd dat Antonelli nog lang niet zo goed als Max is. Max heeft de meeste punten in de tweede seizoenshelft gehaald. Antonelli zal het volgend haar een stuk moeilijker krijgen! Een voorwaarde: Red Bull moet een wagen hebben die zich kan meten met Mercedes en Ferrari.Bassie108-11-2026













