Pierre Gasly blijft het Formule 1-team van Alpine langer trouw. De 29-jarige Fransman heeft op de zaterdagochtend in Monza een nieuw contract getekend bij de Franse renstal. De oud-teamgenoot van Max Verstappen blijft in ieder geval tot het einde van 2028 verbonden aan het team dat gevestigd is in Enstone.
Gasly is momenteel aan zijn derde seizoen bij het team van Alpine bezig, maar hierna zullen er nog zeker drie seizoenen volgen. De Fransman, die in 2019 bij Red Bull Racing nog de teamgenoot was van Verstappen, heeft zijn contract met Alpine tijdens het Grand Prix-weekend in Italië namelijk verlengd tot het einde van 2028. Gasly, die dit jaar tot dusver alle punten van de Franse renstal verzamelde, is vanzelfsprekend enorm blij met het nieuws.
'Ik ben ontzettend blij dat ik mijn toekomst voor de lange termijn aan Alpine kan verbinden', begint de nummer 14 van het algemeen klassement in een persbericht van zijn werkgever. 'Als Fransman ben ik bijzonder trots om voor een Frans automerk te rijden. Sinds ik in 2023 bij het team kwam, heb ik altijd het gevoel gehad dat dit team de juiste plek is voor mijn toekomst', aldus Gasly, die vervolgens nog een paar belangrijke mensen in het zonnetje wil zetten.
'De steun en het vertrouwen van Flavio (Briatore, red.), de toewijding van François (Provost, red.) aan het Formule 1-project en de mensen die we in Enstone hebben, zorgden ervoor dat dit een logische beslissing was. Ik wil hier de komende jaren blijven en onze gezamenlijke doelstelling waarmaken: races en wereldkampioenschappen winnen. We zitten allemaal in hetzelfde schuitje en ik kijk ernaar uit om dit bijzondere verhaal voort te zetten', aldus Gasly.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Gasly van 'onschatbare' waarde voor Alpine
Ook Flavio Briatore is verguld met het nieuws rondom Gasly. 'Sinds ik terug ben bij het team, heb ik altijd benadrukt hoe belangrijk het is om het concurrentievermogen van het BWT Alpine Formula One Team op te bouwen en te vergroten. We zijn goed voorbereid op het nieuwe tijdperk van de Formule 1, dat in 2026 van start gaat, en nu hebben we onze hoofdcoureur bevestigd, die ons richting een mooie toekomst zal leiden', zegt de flamboyante Italiaan, die benadrukt hoe belangrijk Gasly in de afgelopen jaren voor de Franse renstal is geweest.
'Pierre is in deze uitdagende periode van onschatbare waarde geweest voor het team', stelt Briatore. 'Ik ben erg onder de indruk van zijn houding, toewijding en talent en we kijken ernaar uit om dit project nog lang samen voort te zetten', aldus de Italiaan. Gasly bezorgde zijn werkgever tot dusver tweemaal een podiumplaats. Tijdens de Grand Prix van Nederland in 2023 en in de Grand Prix van São Paulo in 2024 eindigde de 29-jarige coureur uit Rouen op de derde plaats.
In het persbericht wordt nog niks gezegd over wie de teamgenoot van Gasly wordt in de komende jaren. Franco Colapinto is momenteel de teamgenoot van de oud-teamgenoot van Verstappen, maar Briatore heeft er geen geheim van gemaakt dat de prestaties van de Argentijn tot nog toe ondermaats zijn geweest.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties