Hadjar vindt communicatie Marko wel amusant: 'Alsof hij alleen maar goeiedag wilde zeggen'

Formule 1
dinsdag, 20 januari 2026 om 9:15
isack-hadjar-red-bull-racing-2026-detroit-1
Na de onthulling van de nieuwe livery voor het Formule 1-seizoen van 2026 is het voor Isack Hadjar allemaal een stuk realistischer geworden: hij gaat daadwerkelijk racen voor Red Bull Racing. Hij wist uiteraard al langer dat hij de teamgenoot van Max Verstappen zou worden. Dat werd hem op nogal amusante wijze verteld door Helmut Marko. Je zou verwachten dat Hadjar trots is of het gevoel heeft dat hij het gemaakt heeft, maar dat is volgens hem pas voor zijn pensioen.
Wat iedereen wil weten, is hoe het precies in zijn werk gaat wanneer je de overstap maakt van Racing Bulls naar Red Bull. Op welke manier krijg je zoiets te horen? Het was Helmut Marko die de boodschap mocht overbrengen. 'Het was niet echt een telefoongesprek, maar een persoonlijk gesprek', onthult Hadjar bij The Fast and the Curious. 'Ik was met Helmut Marko aan het praten, het was alsof hij alleen maar goeiedag wilde zeggen.'

Opvallende communicatiestijl bij Marko

Zowel Hadjar zelf als de vragenstellers moeten erom lachen. Inmiddels zijn er veel verhalen bekend over de communicatiestijl van Marko. Hij kon soms erg streng zijn of met ronduit vreemde ideeën voor de dag komen. Als er dan eens iets positiefs te vertellen viel, deed de Oostenrijker daar blijkbaar heel luchtig over. 'Het was goed nieuws, maar ik verwachtte het op dat moment min of meer al. Het voelde als een opluchting', aldus Hadjar.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Hadjar-Red Bull-release-1
Hadjar krijgt niet veel tijd om de knop om te draaien tussen de seizoenen.
We zijn inmiddels in de tweede helft van januari 2026. Heeft Hadjar inmiddels al eens kunnen reflecteren op wat er in het vorige seizoen allemaal is gebeurd? 'Ja, het is moeilijk om even afstand te nemen en terug te kijken op wat er is gebeurd. Ik heb me niet eens een maand losgekoppeld', aldus Hadjar. Hadjar vindt dan ook dat er maar weinig tijd zit tussen het einde van het ene seizoen en de start van de voorbereiding op het volgende seizoen.

Hadjar wil vooral leren

Desondanks heeft hij zijn eigen prestaties nog eens van nabij bekeken. 'Ik kon even nadenken over alles wat ik in 2025 heb gedaan. Ik heb beelden teruggekeken om te zien wat ik beter kon doen. Ik heb er met een half oog naar gekeken, vooral naar de dingen die niet goed zijn gegaan. Ik probeer dezelfde fouten niet opnieuw te maken.' Hadjar probeert vooral te leren en niet na te genieten van de positieve zaken die hij heeft laten zien.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
isack-hadjar-red-bull-racing-abu-dhabi-2025-test-17
Hadjar wil niet uitspreken dat hij trots is op zichzelf. 
Dat neemt niet weg dat hij een overstap naar een topteam heeft weten te maken. Veel Formule 1-coureurs bereiken dat moment nooit in hun carrière. 'Het is niet zo dat ik denk: nu ben ik trots op mezelf. Dat is geen gevoel dat ik heb. Ik zal pas trots zijn als ik met pensioen ga.' Het is enigszins opmerkelijk dat een 21-jarige coureur die term al in de mond neemt, gelukkig is er nog een hele tijd te gaan tot dat moment.

Hadjar toont veel ambitie

Aan ambitie bij de Frans-Algerijnse coureur is er zeker geen gebrek. 'Het volgende dat ik wil bereiken, is winnen: races winnen. Ik wil een raceweekend beginnen met het gevoel dat ik kan meedoen om de overwinning. Dat is wat elke coureur op de startgrid wil. Daarvoor moeten veel puzzelstukjes op hun plaats vallen. Als er één seizoen is waarin ik kan winnen, is het dit jaar, want niemand heeft enig idee hoe goed de auto zal zijn ten opzichte van de andere teams. Het kan ook een heel lastig seizoen worden', houdt Hadjar rekening met uiteenlopende omstandigheden. Veel hangt af van hoe goed de motor is die Red Bull Powertrains en Ford samen ontwikkelen.
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading