Voor het eerst sinds lange tijd konden de coureurs zich in Silverstone zonder rode vlaggen tweemaal een uur lang op een droog circuit voorbereiden op de rest van het weekend. Of het ook op zondag en met name zaterdag droog blijft op het Engelse circuit valt nog te bezien, maar op de vrijdag hebben de coureurs in ieder geval de nieuwe Pirelli-banden en eventueel nieuwe onderdelen uitvoerig kunnen uitproberen. Op zaterdag gaan de coureurs de startopstelling voor de race op zondag bepalen.
Eerst zullen de coureurs nog een uur aan de slag kunnen gaan in de derde vrije training, om de puntjes op de i te zetten voordat de kwalificatie van start gaat. Deze laatste trainingssessie begint om 12:30 uur Nederlandse tijd. Gezien het uur tijdsverschil met het Engelse Silverstone zullen de coureurs dus nog net in de late ochtend het asfalt mogen betreden om hun kunsten te vertonen. De kwalificatie gaat vervolgens om 16:00 uur Nederlandse tijd van start, waarbij de snelste man ruim een uur later het kleine Pirelli-bandje mag signeren. Of deze ook de nieuwe rubbersamenstelling heeft, is niet bekend.
Pakt Verstappen zijn vijfde poleposition op rij?
Nadat Verstappen in Miami de poleposition misliep vanwege een crash van Charles Leclerc, was de Nederlander het snelste in de kwalificaties in achtereenvolgens Monaco, Spanje, Canada, en Oostenrijk. Op de zaterdag in Silverstone krijgt de 25-jarige wereldkampioen de kans om voor het eerst in zijn carrière vijf polepositions achter elkaar te pakken. Daarvoor moet hij waarschijnlijk vooral afrekenen met teamgenoot Sergio Pérez en Ferrari-coureur Leclerc en Carlos Sainz, terwijl Mercedes vooral op de zondag op een succesje mag hopen.
Dat kan allemaal anders uitpakken als het circuit op zaterdagmiddag nat is. Op de vrijdag was het nog zonnig en warm in het Engelse stadje, maar in de rest van het weekend zal de temperatuur zakken, en op zaterdagmiddag is regen niet uitgesloten. Daarmee kunnen de coureurs niet voor het eerst dit seizoen geconfronteerd worden met een natte kwalificatie. In dat geval lijkt Verstappen vooral naar Aston Martin-coureur Fernando Alonso te moeten kijken, al zullen thuisrijder Lewis Hamilton, George Russell en Lando Norris de omstandigheden ook graag aangrijpen om voor een verrassing te zorgen.
Vorig jaar regende het ook al tijdens de kwalificatie voor de Grand Prix van Groot-Brittannië, waarbij Verstappen een keer spinde. Aan het einde van Q3 was de Nederlander op weg naar poleposition, totdat hij er een gele vlag werd gezwaaid vanwege een fout van Ferrari-coureur Leclerc, waardoor diens teamgenoot Sainz de poleposition wist te pakken. Een dag later pakte de Spanjaard zijn vooralsnog enige Grand Prix-zege.

Lees ook
Horner verklaart verrassende uitslag: 'De banden zijn veranderd, dat gaat zondag een grote rol spelen'
Longrun analyse | Verstappen mag concurrentie van Pérez en Hamilton verwachten
Windsor analyseert de vrijdag van Verstappen: 'Dat was indrukwekkend'
GP Groot-Brittannië live kijken?
Verstappen kan in Engeland alweer zijn 43e Grand Prix-overwinning pakken, waarmee Red Bull Racing elf Grands Prix op rij gewonnen zou hebben. Dat zou een evenaring zijn van het record van McLaren uit 1988. De Grand Prix van Groot-Brittannië wordt onder andere uitgezonden door F1TV en Viaplay. Registreer je bij de aanbieders om zelf live-beelden te zien van de sessies. Wil je een overzicht van alle tv-aanbieders van het hele seizoen: bekijk dan deze pagina.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties