Leclerc reed expres seconde langzamer: "Zelfs toen had ik het gevoel dat het te spannend was"

Formule 1
maandag, 25 mei 2026 om 1:49
ferrari-charles-leclerc-gp-canada-2026-zaterdag
Charles Leclerc had een enorm lastig weekend in Canada. Hij ziet zijn vierde plaats dan ook niet als een beloning, maar eerder een kwestie van geluk. Hij had nog hoop tijdens zijn eerste stint, maar hoopte na zijn pitstop om een wonder om de vierde plaats vast te houden.
Dit hele weekend verloopt niet goed voor Charles Leclerc. Na problemen op vrijdag en zaterdag verliep ook de Grand Prix niet helemaal vlekkeloos. "Het is waarschijnlijk het moeilijkste weekend uit mijn Formule 1-carrière", geeft de Monegask dan ook eerlijk toe tegenover de internationale media.

Nachtmerrie van een weekend

Leclerc heeft nooit het juiste gevoel in de auto gehad. "Ik had geen enkel gevoel met de banden, vanaf de eerste ronde in de eerste vrije training tot de laatste ronde van de race", legt hij uit. Het was zo extreem dat Leclerc niet eens op volle snelheid durfde te rijden tijdens de race.
"In de laatste vijftien ronden reed ik een seconde, anderhalve seconde langzamer, gewoon om geen risico's te nemen", vertelt de Ferrari-coureur. Zelfs met een minder hoog tempo werkte dat niet helemaal. "Zelfs in die ronden had ik nog momenten waarop ik het gevoel had dat het te spannend was. Het is een ongelooflijk moeilijk weekend geweest."
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
charles-leclerc-ferrari-sf-26-canada-vrijdag-13
Leclerc heeft heel het weekend problemen gehad.
Ondanks de problemen wist Leclerc wel op de vierde plek te finishen. "Is dat een soort beloning?" vraagt een van de journalisten. Leclerc vindt van niet. "Ik zie dat niet als beloning. Het is meer een kwestie dan van geluk dan een beloning voor mijn harde werk. Het was een nachtmerrie van een weekend", vat Leclerc zijn weekend samen.

Circuit past niet bij rijstijl van Leclerc

De Monegask had in het eerste deel van de race nog wel wat hoop, geeft hij toe. "Tijdens de eerste stint dacht ik dat er daadwerkelijk een kans was om vooruit te kijken en misschien te strijden voor het podium", maar de droom van Leclerc viel in duigen na zijn pitstop. "Zodra ik op de mediums stond, begreep ik dat het een wonder zou zijn als ik de vierde plaats zou kunnen behouden." Dat wonder is in ieder geval uitgekomen.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
ferrari-charles-leclerc-gp-canada-2026-zaterdag-3
Leclerc geeft toe dat het Circuit Gilles Villeneuve niet zijn sterkste circuit is.
Leclerc is niet geheel verbaasd door zijn mindere weekend hier in Canada. "Ik denk dat Montréal niet een circuit is waar ik historisch gezien bijzonder sterk ben geweest", legt de Ferrari-coureur uit. "Melbourne en dit circuit zijn de twee circuits waar ik met mijn rijstijl bijzonder veel moeite heb. Het ritme van de bochten past gewoon niet bij mijn rijstijl", geeft hij eerlijk toe.
Het resultaat van Leclerc viel tegen, maar Lewis Hamilton eindigde op de tweede plaats. "In een weekend als dit heb ik een uitstekend referentiepunt, aangezien Lewis absoluut ongelooflijk was en een geweldig gevoel met de auto had", complimenteert Leclerc zijn teamgenoot. "Ik ga zijn data natuurlijk analyseren om te begrijpen waarom er zo'n groot verschil was."
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading