Lewis Hamilton finisht als tweede tijdens de Grand Prix van Canada. De zevenvoudig wereldkampioen geeft aan dolgelukkig te zijn met dit resultaat. Hij heeft eindelijk het team van engineers dat hij altijd al heeft gewild en voelt zich comfortabel in de auto. Lewis Hamilton heeft zich van zijn beste kant laten zien in Canada. Na de uitvalbeurt van
George Russell reed hij al op het podium, maar besloot hij te vechten voor een beter resultaat. In de laatste fase van de race wist hij
Max Verstappen in te halen. Hij pakt daarmee de tweede plaats, zijn beste resultaat voor
Ferrari tot nu toe.
Mooiste dag bij Ferrari
Het is dan ook geen verrassing dat Hamilton met een enorme glimlach op zijn gezicht voor de camera van
F1TV verschijnt. "Dit is tot nu toe de mooiste dag van mijn tijd bij Ferrari", vertelt de zevenvoudig wereldkampioen enthousiast. "Het voelt geweldig om de Ferrari op het podium te krijgen."
Hamilton had het lastig in zijn eerste jaar bij Ferrari, maar lijkt nu een beter gevoel te hebben voor de rode bolide. "Om mijn eerste tweede plaats bij het team te behalen in een Grand Prix en het is ook mijn tweede podiumplaats. Ik ben gewoon zo trots op het team dat zo hard heeft gewerkt", complimenteert de Brit het Italiaanse team.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Dit is het beste resultaat van Hamilton voor Ferrari tot nu toe.
De start bij Ferrari was wat stroef voor Hamilton, maar hij heeft hard gewerkt om de juiste mensen om zich heen te verzamelen. "Ik heb eindelijk het team van engineers dat ik wil, hier heb ik naartoe gewerkt", vertelt Hamilton. Het zorgt er voor dat hij goede resultaten weet te behalen.
Hamilton is duidelijk tevreden, want hij gaat nog even verder met zijn lofzang over het team. "De jongens hebben deze winter fantastisch werk geleverd om me deze auto te geven. Ik denk dat ik de auto veel beter begrijp en me er veel comfortabeler bij voel", benadrukt hij.
Hamilton wil deze lijn voortzetten
De Brit geeft wel aan dat Ferrari nog niet helemaal tevreden is, ondanks dit mooie resultaat. "Hoewel we nog niet precies zijn waar we willen zijn, is het geweldig om een resultaat als dit te behalen", legt Hamilton uit. "We profiteren van onze geweldige betrouwbaarheid. Dit is geweldig."
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Hamilton voelt zich comfortabel in de Ferrari van 2026.
Op de vraag of dit hem voldoening geeft, antwoordt Hamilton volmondig ja. "Dit is het beste gevoel", legt hij uit. "Ik voel me op dit moment heel licht. Ik voel me geweldig. Fysiek ben ik heel sterk, mentaal zit ik er goed voor." Hamilton wil deze mentaliteit dan ook voortzetten de rest van het seizoen. "Ik wil hiermee verdergaan."