George Russell liep een nog grotere achterstand op op zijn teamgenoot, maar volgens voormalig monteur Marc Priestley hoeft hij zich daar geen zorgen over te maken. Het kampioenschap ligt voor beide coureurs binnen handbereik en pech zit in een klein hoekje. De Brit vergelijkt de situatie met die van McLaren in 2025, waar Lando Norris’ motor plofte in Zandvoort, maar hij toch de titel pakte. Priestley ziet
Mercedes in een luxe positie zitten. “We hebben twee coureurs: de ene, George Russell, is behoorlijk ervaren, de andere is nog erg jong, maar geen van beiden heeft ooit eerder een wereldtitel gewonnen”, benadrukt hij dat het een vrij gelijkwaardig speelveld is. Beide coureurs maken kans op hun eerste titel. “Ze zien dat het nu al gebeurt. Ja, het is pas de vijfde race, maar het wereldkampioenschap ligt binnen hun bereik. Niemand staat hen daarbij in de weg, alleen de ander.”
Russell kende ondanks DNF een topweekend
De Brit is van mening dat het weekend niet eens zo slecht was voor zijn landgenoot. “Het was een goed weekend voor Russell, nietwaar? Dat had niets met hem te maken, die technische storing”, benadrukt hij. De voormalige monteur van Lewis Hamilton kijkt vooral naar wat wel goed ging voor de oudste van de Mercedes-coureurs. “Het was een solide weekend en hij pakte de pole, won de sprint”, haalt Priestley aan in de
Chequered Flag Podcast van de BBC.De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Russell kwalificeerde op pole, maar reed de wedstrijd niet uit.
De voormalige monteur noemt het ondanks het flinke puntenverlies dus een prima weekend. “Weet je, dit is een goed weekend voor George Russell. Als je terugdenkt aan vorig jaar, Lando Norris, herinner je je nog de McLaren-versie van deze titelstrijd? Herinner je je de motorstoring die hij had?” haalt hij het grote pechmoment van de Brit aan. “Waar was dat ook alweer, Zandvoort? Ja, ja”, herinnert hij zich. Norris’ motor begaf het en het was einde wedstrijd. Uiteindelijk werd Norris gewoon wereldkampioen.
Pech zit in een klein hoekje
Voor Priestley is dit vergelijkbaar. “Het was iets soortgelijks, nietwaar? Je denkt: oh mijn god, dit is zijn kans om een wereldtitel te winnen. Je hebt dit soort momenten in een lang seizoen. Als het George overkomt, kan het op een andere dag net zo goed Kimi overkomen”, stelt Priestley. Hij heeft zelf enige ervaring met teamgenoten die flink aan elkaar gewaagd zijn. Hij was namelijk de monteur van Hamilton in 2007, toen het hard tegen hard ging tussen rookie Hamilton en Fernando Alonso.
Het is voor George zaak om niet op te geven en zich niet te laten afleiden. “Hij moet zijn hoofd erbij houden en dat zal hij ook doen. Hij is nu een ervaren coureur”, benadrukt Priestley. Russell zal volgens hem niet direct de handdoek in de ring gooien nu hij zijn teamgenoot vier keer de zege ziet pakken. “Hij weet dat hij de auto heeft. Hij weet dat hij het in zich heeft. Hij moet gewoon doorgaan en dan komt het wel goed in een lang seizoen. Er is nog een lange weg te gaan”, sluit Priestley af.