Oud-teamgenoot van Verstappen was stomverbaasd: "Ik kon met Max vechten"

Formule 1
liam-lawson-2026-baku-bakoe-racing-bulls

Volg F1Maximaal.nl op Google

Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien

Voeg toe als voorkeursbron op Google
Een van de verrassende uitblinkers in 2026 is Liam Lawson. De Nieuw-Zeelander hield zich in drie weekenden bij Red Bull Racing goed staande en is bij Racing Bulls een van de sterkste coureurs in het middenveld. Zonder boordradioverkeer ging hij in Maleisië ondanks alle chaos op weg naar een topresultaat, een zevende plek. Daarbij kon hij zelfs met Max Verstappen strijden.
Lawson vormt in zijn interview een groot contrast met Lewis Hamilton. Waar de Ferrari-coureur zijn team bekritiseerde en zichzelf op de borst klopte, deelde Lawson juist complimenten uit aan Racing Bulls. "Ik had een geweldige start. Ik verwachtte niet dat ik met Max kon vechten in de eerste bocht vanaf mijn startplek. De auto deed het goed. Ik ben heel blij en erg trots op het team. Ze hebben de hele dag constant de juiste keuzes gemaakt met de banden. Om eerlijk te zijn twijfelde ik daar zelf soms aan", geeft hij eerlijk toe in gesprek met onder meer F1Maximaal.nl.

Meer vertrouwen dan Verstappen

Bij F1TV blikte Lawson ook terug op de start van de race. "Toen iedereen de bandenwarmers van de banden haalde, stond iedereen voor me op zachte banden. Ik dacht: Oh mijn god, we hebben de verkeerde keuze gemaakt. Toen spinde Pierre Gasly in de formatieronde van de baan en was ik dankbaar dat mijn team meer wist dan ik." Bij de start werd snel duidelijk dat regenbanden de enige goede keuze waren.
Lawson begon als elfde aan de race, maar dook naast Verstappen op een gedeelde derde plek de eerste bocht in. "Ik had mijn banden denk ik goed opgewarmd", vermoedt Lawson. "Ik kon met Max vechten bij het uitkomen van bocht 2 en ik had meer vertrouwen in bocht 4", zegt hij tot zijn eigen verbazing. "Ik voel me comfortabel in deze auto. Het is goed om een paar bochten met die jongens te kunnen vechten. Het zou leuk zijn om de hele race met hen te kunnen vechten. Onze auto deed het ook best goed. Vooral onze tweede stint was best sterk."
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
maleisië-bahrein-sepang-pitstop-liam-lawson-racing-bulls-9-kualalumpur-sunday-2026
Lawson reed zelfs een stint op de harde banden.

Zesde plek was haalbaar

In het kampioenschap staat Lawson op de negende plek. Na de seizoensopener in Australië eindigde hij namens Racing Bulls altijd in de punten, met uitzondering van Miami, waar hij een versnellingsbakprobleem had en Bakoe, waar Arvid Lindblad hem aanreed. In Maleisië was hij dan ook niet erg tevreden met zijn verwachte resultaat. "Op een gegeven moment dacht ik dat wel: We hebben zo hard gewerkt en dan levert het maar een negende plek op. Daarna hadden we dus nog geluk", zo wijst hij bij de schrijvende pers op de uitvalbeurt van George Russell en de blunder van Lando Norris.
Lawson schoof zo op naar P7, al denkt hij dat hij zelfs zesde had kunnen worden. "Om eerlijk te zijn denk ik nu dat ik harder had moeten vechten tegen Oscar Piastri. Ik haalde hem in bocht 1 in, maar daarna verdedigde ik niet echt in bocht 4. Ik remde ook best vroeg. Ik dacht dat hij veel sneller zou zijn, maar hij reed nauwelijks weg. Ik ben wel blij met P7", aldus de voormalige Red Bull Racing-coureur, die de volgende keer vermoedelijk wél zal verdedigen tegen Piastri.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
maleisie-sepang-bahrein-2026-liam-lawson
Lawson in Maleisië.

Startchaos zonder informatie

Bij de start van de race sloeg de chaos toe. Lawson legt uit dat hij nog meer verward werd dan de rest vanwege een gebrek aan informatie. "Ik had geen radio. Ik wist voor het begin van de formatieronde al dat ik geen radio zou hebben, dus ik was heel gestresst. Je moet namelijk heel veel procedures doorlopen, vooral met de auto's van dit jaar. Ik had echt geen idee wat er aan de hand was of welke modus ik moest aanhouden. Ik moest naar mijn pitbord kijken op het rechte stuk om te kijken wat ik moest aanpassen. Dat was heel stressvol. Ik heb me nog nooit zo alleen gevoeld in de auto", geeft hij eerlijk toe.
Lawson zag opeens iedereen met een slakkengangetje voor zich rijden en had geen idee wat er aan de hand was. "De situatie was heel verwarrend, toen iedereen zo langzaam reed. Ik kon niet met het team praten, dus ik wist niet of ik hen mocht inhalen of wat ik moest doen. Het was heel verwarrend."
Uiteindelijk sluit Lawson het weekend positief af. Racing Bulls pakte zeven punten, terwijl Alpine niet scoorde. "Ze zijn nu twee weekenden achter elkaar wat sneller dan wij, maar we hebben wel meer punten gepakt. Daar ben ik heel dankbaar voor." Het verschil tussen beide teams is nu opgelopen naar 22 punten. Die voorsprong is waarschijnlijk ook nodig, gezien de snelheid van Alpine.
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading