Sauber blies Honda-deal af vanwege McLaren

Formule 1
dinsdag, 29 augustus 2017 om 15:10GPUpdate.net
standaardfoto f1maxjpg

Volg F1Maximaal.nl op Google

Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien

Voeg toe als voorkeursbron op Google
Sauber en Honda waren bijna partners, waar het niet dat Sauber de samenwerking voortijdig afblies. Hierdoor rijdt het Zwitserse team volgend seizoen gewoon met de Ferrari-motoren. Maar waarom ging de deal op het laatste moment niet door? Sauber-teambaas Frédéric Vasseur geeft antwoord.
De grootste reden om de samenwerking (die nog niet begonnen was) te beëindigen, is het feit dat Sauber niet zeker was dat McLaren volgend jaar ook nog met Honda-motoren rijdt. 'Afgezien van de problemen die Honda momenteel heeft, prestatiegewijs en wat betreft betrouwbaarheid, waren we er niet zeker van welke versnellingsbak we konden krijgen', laat Vasseur weten. 'We hebben niet de mogelijkheid om onze eigen bak te maken en dus moesten we een deal maken met een ander team. Als we gebruik zouden maken van de Honda-motoren dan was een deal met McLaren de meest logische geweest', aldus de Fransman die al eerder werkte als teambaas van Renault.
Het probleem als McLaren weg zou gaan bij Honda wordt ook gelijk duidelijk door de uitleg van Vasseur: 'Ik was er echter niet zo zeker van dat McLaren daadwerkelijk door zou gaan met Honda. Dat zou een lastige situatie hebben gecreëerd voor ons: we hadden McLaren dan moeten vragen een versnellingsbak te maken voor Honda, terwijl ze zelf met een andere motorleverancier in zee waren gegaan. Ik had totaal geen goed gevoel bij zo'n scenario en daarom hebben we besloten de samenwerking af te blazen', zo sloot de Fransman af.
Dit jaar rijdt Sauber dus al met Ferrari-motoren, maar die motoren zijn de oudere 2016-motoren. Volgend jaar krijgt het Zwitserse team de nieuwe 2018 Ferrari-motoren.
(Foto: Sauberf1team.com(C))
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading