verstappen russell zondag canada 15 Formule 1
Formule 1

Sky Sports-presentator weet het zeker: 'Het worden Verstappen en Russell vanaf 2027'

verstappen russell zondag canada 15

George Russell zou graag ooit teamgenoot van Max Verstappen worden om zo te kunnen laten zien wat hij kan. Simon Lazenby, in wiens boek Russell deze uitspraak deed, denkt dat de droom van de Brit binnenkort zal uitkomen. De Sky Sports-presentator denkt dat, als Toto Wolff denk het duo te kunnen managen, Russell en Verstappen in 2027 als teamgenoten op de grid zullen staan.

Er deden lang hardnekkige geruchten de ronde dat Verstappen naar Mercedes zou gaan, al was het de vraag welke coureur voor hem zou moeten wijken. Uiteindelijk bleek er niets van waar te zijn. Russell zou het echter wel zien zitten naast de Nederlander te rijden. 'Ik wil ooit teamgenoot worden van Max Verstappen, om te laten zien wat ik kan', stelt hij in een interview met Lazenby voor zijn boek Pressure, How the people who power Formula One thrive at the limits.

Russell heeft er alle vertrouwen in dat hij zichzelf staande zal weten te houden naast de viervoudig wereldkampioen. 'Het enige wat ik weet, is dat ik volledig achter mezelf sta', aldus de Brit. De reden voor zijn zelfvertrouwen? De jaren naast Lewis Hamilton. 'Ik ben teamgenoot geweest van de beste coureur aller tijden en ik heb laten zien wat ik kan', geeft Russell aan. 'Als je drie jaar lang teamgenoot bent geweest van Lewis, ben je nergens meer bang voor', benadrukt hij.

Als Mercedes denkt ze te kunnen managen, gaan ze voor Verstappen en Russell

Lazenby zou niet verbaasd opkijken als de wens van Russell in 2027 uitkomt. 'We zullen binnenkort horen dat Mercedes George gaat behouden. Het zou me zeer verbazen als Kimi en George niet zouden tekenen voor 2026', geeft de presentator aan in een interview met Metro. 'Maar in 2027... Ik vraag me af of die woorden die hij (Russell, red.) sprak profetisch zijn', zinspeelt Lazenby op een line-up met zowel de Brit als de Nederlander, die het regelmatig met elkaar aan de stok hebben.

Mercedes heeft veel geld gestoken in haar huidige line-up, dus het is niet een voordehandliggende keuze een van hen te laten gaan. 'Kijk naar Antonelli en de problemen die hij heeft gehad, hij is nog steeds een rookie. Ze hebben zoveel geïnvesteerd in zowel George als Kimi, maar als je kijkt naar hoe ver George dit jaar voorligt op Kimi, zou je dan Kimi willen hebben, of zou je Max en George willen hebben?' vraagt Lazenby zich hardop af.

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

verstappen russell red bull racing canada montreal 2024 47
Verstappen en Russell kunnen het ene moment prima door één deur, en het andere moment uiten ze flinke kritiek op elkaar.

Russell en Antonelli kunnen het goed vinden, maar Lazenby vraagt zich af of een eventuele line-up met Russell en Verstappen niet te veel zou gaan lijken op de combinatie Hamilton-Nico Rosberg. 'Ik weet dat Mercedes en Toto altijd hebben willen voorkomen dat het zo giftig zou worden tussen Nico Rosberg en Lewis Hamilton tegen het einde, maar ik denk dat als het beheersbaar is... Als ze het kunnen beheersen, is het op dit moment een no-brainer: het wordt Max en George vanaf 2027', weet de presentator zeker.

De Brit denkt dat Wolff weer een poging zal gaan doen de Nederlander te verleiden naar de Zilverpijlen te komen 'Ik weet dat Red Bull hem tot 2028 onder contract heeft, maar er zijn prestatieclausules die voor volgend jaar wat strenger worden. Ik zie dat wel gebeuren en hoe goed zou dat zijn?' zinspeelt hij op een vroegtijdig vertrek van de Nederlander bij Red Bull Racing, dat al veel belangrijke mensen naar andere teams zag gaan.

Russell zou Verstappen vuur aan de schenen leggen

Lazenby denkt dat Verstappen Russell zou verslaan, maar niet met gemak. 'Max is waarschijnlijk de beste coureur op de grid, maar onderschat George niet. Hij heeft dit jaar zo'n goed seizoen gehad, daar valt niet over te twisten', vergelijkt hij de nummers drie en vier van het kampioenschap. 'Hij had ook mentaal de druk van de komst van de jonge Kimi: wat zou er gebeuren? Hij ging gewoon vooruit, boem, ik ga ervoor. George is niet bang voor hem (Verstappen, red.).'

De presentator vraagt zich af hoe Verstappen zou reageren op een auto die niet voor hem gemaakt is. 'Ik denk dat het heel interessant zou zijn om die twee in gelijke auto's te zien rijden, omdat ik niet denk dat Max in het begin per se de auto zou hebben die hij graag wil', stelt de Brit. 'Het zou om te beginnen om gelijke auto's gaan. Het is een grote vraag. Laten we gewoon afwachten', sluit de Sky Sports-presentator af.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws