Teamorders. Soms briljant, soms het begin van het einde. Bij Williams pakte een order van de pitmuur in Maleisië even wat minder uit. Lance Stroll en Felipe Massa werden bevolen om posities te switchen ten faveure van de Canadees. Dat pakte echter minder goed uit dan gedacht. Stoffel Vandoorne kwam de pitstraat uitgeblazen en ging er met het spreekwoordelijke been vandoor. Technisch directeur Paddy Lowe baalt als een stekker van het mislukte plannetje. ‘Felipe werd gesandwichet door de Force India’s en hield daar schade aan de vloer en over. Hij ging dus iets langzamer’, vertelt Lowe aan verschillende media.
‘Verder in de race wilden we de vroege stop van Nico Hülkenberg coveren. Eerst met Felipe en toen met Lance’, vervolgt de techneut zijn verhaal. ‘Lance belandde helaas achter Felipe na de pitstop, terwijl Felipe schade had. Daarom wilden we ze laten wisselen.’
Toen ging het echter mis voor de Williams-coureurs, die als respectievelijk achtste en negende eindigden. ‘Tijdens de uitvoering verloren we een positie ten opzichte van Vandoorne. Ondanks dat hebben onze rijders goed standgehouden en zijn we blij met de dubbele punten’, besluit Lowe positief. (Foto: By Courtesy of Pirelli)