Verstappen slaat keihard terug, Antonelli en Norris herstellen zich

Formule 1
max-verstappen-RB22-maleisie-sepang-bahrein-3

Volg F1Maximaal.nl op Google

Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien

Voeg toe als voorkeursbron op Google
Max Verstappen heeft zijn eerste poleposition van 2026 binnen. De coureur van Red Bull Racing duldde in de kwalificatie voor de Grand Prix van Bahrein geen enkele tegenstand. De 29-jarige Nederlander was zowel in Q1, Q2 als Q3 de snelste man van het veld. Mercedes was op het Sepang International Circuit in geen velden of wegen te bekennen.

Verstappen stelt orde op zaken en slaat terug

Verstappen werd vorige week nog verslagen door zijn teamgenoot Isack Hadjar. Dit kwam vooral doordat de Nederlander te maken kreeg met een motorprobleem, maar in Sepang stond er geen maat op Verstappen. Hadjar reed zelf een uitstekende kwalificatie, waarin hij zijn RB22 naar een knappe derde tijd wist te sturen, maar de jonge Fransman had geen antwoord op het razendsnelle tempo van Verstappen, die zijn voorsprong in het onderlinge kwalificatieduel weer vergrootte: 9-4.
Ondanks het feit dat Andrea Kimi Antonelli een mindere kwalificatie kende, deed ook hij goede zaken ten opzichte van zijn teamgenoot. George Russell kon de lijn uit Bakoe namelijk niet doortrekken en met een achtste plaats zakte de winnaar van de vorige Grand Prix door het ijs. Bij McLaren was Lando Norris Oscar Piastri weer de baas (10-6), terwijl Lewis Hamilton bij Ferrari Charles Leclerc wist te kloppen en de stand met zijn teamgenoot weer gelijk wist te trekken: 8-8.
De tekst gaat verder onder de Tweet.

Alonso zet Stroll verder op achterstand bij Aston Martin-verrassing

Aston Martin zorgde voor een daverende verrassing door niet met één, maar zelfs met beide coureurs Q2 te bereiken. Dat was de Britse renstal van eigenaar Lawrence Stroll dit jaar nog niet eerder gelukt en het was een enorme opsteker voor de geplaagde renstal van Adrian Newey. Lance Stroll wist dus ook eindelijk eens het tweede kwalificatiedeel te halen, maar de Canadees kon niet voorkomen dat Fernando Alonso zijn voorsprong verder uitbreidde: 14-2.
De verrassing van Aston Martin zorgde ervoor dat Haas in de problemen kwam. Naast Cadillac was ook de tweede Amerikaanse renstal al na achttien minuten klaar met de kwalificatie. Bearman was wel weer sneller dan Ocon, die inmiddels weet dat hij aan zijn laatste races in dienst van Haas bezig is, en breidde zijn voorsprong verder uit: 11-5. Valtteri Bottas trok, na zijn dramatische weekend in Bakoe, de stand bij Cadillac weer gelijk. Door de vroege uitschakeling van Nico Hülkenberg en Alexander Albon wisten ook Carlos Sainz en Gabriel Bortoleto hun voorsprong in de kwalificatieduels met hun teamgenoten te vergroten.

Stand kwalificatieduels Formule 1 2026

TeamCoureursOnderling kwalificatieduel
McLarenLando Norris - Oscar Piastri10-6
MercedesGeorge Russell - Kimi Antonelli7-9
Red Bull RacingMax Verstappen - Isack Hadjar9-4
Red Bull RacingMax Verstappen - Liam Lawson3-0
FerrariCharles Leclerc - Lewis Hamilton8-8
WilliamsAlexander Albon - Carlos Sainz4-12
Racing BullsLiam Lawson - Arvid Lindblad8-5
Racing BullsArvid Lindblad - Yuki Tsunoda3-0
Aston MartinFernando Alonso - Lance Stroll14-2
HaasOliver Bearman - Esteban Ocon11-5
AudiNico Hülkenberg - Gabriel Bortoleto7-9
AlpinePierre Gasly - Franco Colapinto13-3
CadillacSergio Pérez - Valtteri Bottas8-8
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading