Verstappen zag groot risico: 'Het voelde niet juist om te gaan racen' Formule 1
Formule 1

Verstappen zag groot risico: 'Het voelde niet juist om te gaan racen'

Verstappen zag groot risico: 'Het voelde niet juist om te gaan racen'

Max Verstappen kroonde zich gisteren tot winnaar van de Belgische Grand Prix, al hoefde hij daar niet veel voor te doen. Vanwege de slechte weersomstandigheden besloot de FIA de race uit te stellen, maar de situatie verbeterde zich niet. Na een paar ronden achter de safety car was er een classificatie en deze werd aangehouden om halve punten uit te delen. Zodoende liep Verstappen vijf punten in op zijn rivaal Lewis Hamilton, maar dat was bijzaak.

'Ik heb dit nog nooit meegemaakt. Een race die maar zo kort duurde in zulke slechte omstandigheden', aldus de Nederlander bij de persconferentie van de FIA. 'Dit is niet wat je wilt, vooral niet voor de fans langs de kant. Helaas was er vandaag geen andere optie.' Tijdens de eerste poging om te gaan racen gaf Verstappen nog aan dat de condities goed genoeg waren, maar daar kwam hij later op terug. 'Het werd alleen maar slechter en slechter na drie uur. Het grootste probleem was het zicht. Als je vooraan rijdt valt het nog mee, maar de anderen zagen echt niks hoorde ik en dan wil je het risico op grote ongelukken niet nemen.'

'Het voelde niet juist'

Zo'n 75.000 fans stonden hoopvol te wachten langs te kant. Geheel doorweekt keken zij toe hoe de baan telkens werd getest, maar niet goed genoeg werd bevonden. Uiteindelijk werden zij toeschouwer van de kortste Grand Prix in de historie der Formule 1. 'De fans zullen het niet met de beslissingen eens zijn geweest, maar uiteindelijk gaat het om de veiligheid. We willen geen grote ongelukken, vooral als je ziet wat er dit weekend al is gebeurd', zo doelt de Nederlander op het ongeluk in de W-series en de grote klapper van Lando Norris tijdens de kwalificatie. 'Het voelde niet juist om te gaan racen, er was gewoon een te groot risico.'

'Misschien krijgen we wel een aantal verassingen te zien op Zandvoort'

Met 12,5 punten op zak reist Verstappen af naar Zandvoort, waar aankomend weekend de Dutch GP op het programma staat. Hoe zijn de prognoses? 'We waren hier (België, red.) zeer competitief het hele weekend, dat is heel positief. Met zijn lange rechte stukken is Spa-Francorchamps een goede graadmeter voor waar we staan.' Voor alle coureurs is het nieuwe circuit van Zandvoort nieuw, dus zijn de verwachtingen nog onduidelijk. 'Het zal voor iedereen een vraagteken zijn hoe de prestaties zullen zijn. Op dit soort nieuwe circuits krijgen we misschien wel wat verassingen te zien. Ik kijk er erg naar uit', zo besluit de winnaar van de Belgische GP.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws