Ralf Schumacher kan zich wel aardig vinden in de woorden van Max Verstappen. De coureur van Red Bull Racing noemde de Mercedes-motor de maatstaf in 2026 en Schumacher heeft een vergelijkbare mening. De voormalig Formule 1-coureur denkt tevens dat Mercedes als team een grote voorsprong heeft op de concurrentie. Over de verhoudingen tussen de teams valt na de wintertests zoals gebruikelijk nog weinig met zekerheid te zeggen. Op basis van hetgeen er op het circuit is gebeurd lijkt het wel duidelijk dat Aston Martin en nieuwe motorenpartner Honda het heel moeilijk hebben. Daarnaast lijken de vier topteams van de voorbije seizoenen opnieuw een voorsprong te hebben op de rest van het veld. Maar wie is de favoriet?
Schumacher denkt het antwoord op die vraag wel te weten. 'Naar mijn mening houdt Mercedes zich nog een beetje in', zegt de broer van zevenvoudig wereldkampioen
Michael Schumacher in de laatste editie van de
Backstage Boxengasse-podcast. 'Als je langs het circuit staat, dan was duidelijk te horen dat er eerder werd opgeschakeld', stelt Schumacher dat Mercedes nog niet het achterste van de tong wilde laten zien.
Déjà vu
Het deed Schumacher denken aan een situatie die zich een decennium geleden ook meermaals voordeed. Mercedes begon het hybridetijdperk in 2014 op motorisch vlak met een grote voorsprong op de concurrentie. 'We hebben al eerder zoiets gezien, dat Mercedes beetje bij beetje wat meer vermogen aansprak, precies op het moment dat ze dat nodig hadden. Toen hadden ze een veel betere krachtbron dan de rest van het veld', herinnert Schumacher zich nog.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Mercedes was in Bahrein nog aan het sandbaggen volgens Schumacher.
Schumacher durft op basis van de tests in Bahrein dus wel een duidelijke favoriet voor de openingsfase van 2026 aan te wijzen. Dat wil overigens niet zeggen dat de renstal uit Brackley op geen enkele manier meer te achterhalen zou zijn gedurende het seizoen. 'Ik ben benieuwd. In augustus zou er het een en het ander kunnen veranderen', doelt de 50-jarige Duitser hiermee op het voorstel van de
FIA met betrekking tot de veelbesproken compressietruc van Mercedes. Als dit voorstel wordt aangenomen, dan zal de compressieverhouding ook bij een temperatuur van 130 graden Celsius worden gemeten.
Maar tegen die tijd is de zomerstop alweer aangebroken en Schumacher denkt niet dat er tot dit moment veel te halen valt voor de concurrentie. 'Tot die tijd (augustus) denk ik dat Mercedes niet alleen op het motorische vlak, maar ook als team gewoon heel sterk zal zijn. Ik denk dat ze een grote voorsprong zullen hebben op de rest', aldus Schumacher, die zich dus lijkt aan te sluiten bij de woorden die viervoudig wereldkampioen Verstappen eerder sprak over de Mercedes-motor. De 28-jarige Nederlander stelde onlangs namelijk dat ieder team met een Mercedes-krachtbron het waarschijnlijk goed zal doen.
Voorlopig is het nog even afwachten of de oud-coureur gelijk krijgt. Heel lang zal het echter niet meer duren voordat we een eerste indicatie van de onderlinge verhoudingen krijgen. Volgende week vindt op het
Albert Park Circuit in Australië namelijk al de eerste echte krachtmeting van het nieuwe seizoen plaats. Dan zullen de teams zich niet langer voor elkaar kunnen verstoppen.