Minimaal drie power units van Renault gingen eraan tijdens de Grand Prix van Mexico. Het was zo erg dat bij Brendon Hartley de vlammen uit de auto kwamen. Voor het Franse concern bepaalt geen promotiedag, alhoewel Max Verstappen met de Renault-motor de Grand Prix won.
Renault heeft de performance opgeschroefd, maar dit is ten koste gegaan van de betrouwbaarheid. 'We hebben tijdens de voorbereiding een inschattingsfout gemaakt met betrekking tot de balans tussen prestaties en betrouwbaarheid', geeft Cyril Abiteboul toe tegenover
Motorsport.com. 'We zijn extreem competitief. De keerzijde van de medaille is dat we niet de juiste betrouwbaarheid kunnen koppelen aan onze prestaties', laat de sportief directeur nog meer weten op de website. Hij wijst verder wel naar Verstappen, die de race won.
De ijle lucht was van grote invloed op falende motoren. 'De klimatologische omstandigheden waren de oorzaak van de problemen, maar dat wisten we van tevoren. We rijden hier al twee jaar. We wisten wat we konden verwachten. Dat mag dus geen excuus zijn. We moeten iets nederiger zijn en erkennen dat de motoren gemanaged moeten worden. Er moet duidelijkheid komen wat er in de voorbereiding op dit weekend fout is gegaan.'