Bottas: 'Als het moet zal ik gehoorzamen'

Formule 1
donderdag, 06 april 2017 om 11:56MTV
standaardfoto f1maxjpg
Valtteri Bottas heeft al geroepen niet van plan te zijn om als tweede coureur te fungeren. Toch belooft hij wel dat hij eventuele teamorders zal gehoorzamen, ook als hij Hamilton voor moet laten.
Mercedes hanteert een beleid dat haar beide rijders te vrijheid geeft om tegen elkaar te vechten, mocht het erop aankomen. Ze hebben besloten wat losser te zijn qua regels naar Hamilton en Bottas toe, aan de hand van de races van vorig seizoen waar een heftige discussie ontpopte over het 'loslaten' van de coureurs en ze vrij te laten racen.
Toch vertelt Bottas aan MTV dat hij zal gehoorzamen als het team hem vertelt Hamilton voor te laten. 'Ons is duidelijk gemaakt dat Lewis en ik in elke situatie tegen elkaar mogen racen. Alleen bij uiteenlopende strategieën of een probleem bij een van de twee zal het team een order uitvaardigen. Maar over het algemeen is het toegestaan om tegen elkaar te racen, zolang we het eerlijk doen en elkaar niet van de baan rossen. Onze filosofie is dat we aan het racen zijn en zo hoort het ook.'
'Als je de opdracht krijgt om je teamgenoot voorbij te laten, dat is het meest verschrikkelijke dat je als coureur te horen kunt krijgen. Maar er zit ook altijd een achterliggende gedachte achter, er is niet voor niks ook een constructeurskampioenschap. Ik heb ook een lange termijn bij Mercedes voor ogen en ik ben altijd loyaal geweest naar de teams waar ik voor heb gereden. Mochten er dus teamorders komen, dan zal ik die gehoorzamen', vertelt de Fin.
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading