F1 Live 16:00u | Kwalificatie Grand Prix van Monaco 2026

Formule 1
zaterdag, 06 juni 2026 om 15:30
Verstappen-Monaco-vrijdag-red bull- 4
Het is tijd voor de spannendste kwalificatiesessie van het jaar, die op het circuit van Monaco. Op het smalle stratencircuit moeten de coureurs maximale risico's nemen in een poging pole position te pakken. Inhalen is lastig, dus een goede startpositie is cruciaal. Dat belooft spannend te worden.
Het Circuit de Monaco is een iconisch en uniek circuit. Het smalle stratencircuit maakt de race niet altijd even spannend, maar zorgt wel altijd voor actie op de baan in de kwalificatie. De coureurs moeten het uiterste uit zichzelf en de auto halen om pole position te kunnen pakken, maar de muren staan dichtbij.

Vrije trainingen

Op vrijdag zijn de eerste vrije trainingen verreden. Voor Red Bull Racing kende dit pieken, maar ook dalen. Isack Hadjar had een enorme crash tijdens de eerste vrije training. De coureur zelf was gelukkig in orde, maar er was flink wat schade aan zijn RB22. Gelukkig wist het team de auto weer op tijd in elkaar te zetten voor de tweede training.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
crash-isack-hadjar-red-bull-racing-monaco-vt1-rb22-12
Er was veel schade aan de auto van Hadjar na zijn crash in VT1.
Isack Hadjar wist in VT2 de zesde tijd neer te zetten. Max Verstappen zorgde voor iets betere resultaten op vrijdag. In zowel de eerste als de tweede vrije training zette hij de derde tijd neer. Helaas verliep het in de derde vrije training weer wat minder voor Red Bull Racing. Verstappen moest tevreden zijn met de vijfde tijd.

Mercedes weer terug

Na de eerste twee trainingen leek met name Ferrari er goed voor te staan. In beide trainingen zette het Italiaanse team de eerste en de tweede tijd neer. Charles Leclerc was in de eerste training het snelste, teamgenoot Lewis Hamilton was in de tweede training de betere coureur.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
charles-leclerc-ferrari-17-friday-montecarlo-2026
Kan Leclerc zijn thuisrace dit jaar weer winnen?
Mercedes viel op vrijdag wat tegen, maar liet tijdens de laatste vrije training het echte tempo zien. Met name Kimi Antonelli was indrukwekkend. Hij zette de snelste tijd neer, een 1:12,720. Daarmee was hij maar liefst drie tienden sneller dan Leclerc op plek twee.
Het dominante Mercedes lijkt dus ook in Monaco een voorsprong te hebben. Toch kan er nog van alles gebeuren. In de kwalificatie zal de eerste sessie met 22 coureurs gereden worden. De timing van een gele of rode vlag kan voor sommige geluk opleveren, maar andere kunnen daardoor ook eerder afvallen dan normaal. Het is dus nog even afwachten welke coureur de snelste zal zijn in de kwalificatie.

Mooiste kwalificatie van het jaar

De kwalificatie voor de Grand Prix van Monaco begint om 16:00 uur. In Q1 komen alle 22 coureurs op de baan, waarna er zes afvallen. In Q2 gaan de overgebleven coureurs strijden om een plekje in de top tien. In Q3 zal het er echt om gaan spannen, dan zullen we zien wie pole position pakt. Hoewel de Grand Prix van Monaco soms wat tegenvalt, is de kwalificatie wel altijd een spektakel. Deze sessie mag je dus niet missen.

F1 Live 16:00u | Kwalificatie Grand Prix van Monaco 2026

loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading