Formule 1 is compleet veranderd afgelopen winter, en daar is een hoop om te doen. Er is veel kritiek op de manier waarop er ingehaald wordt, maar ook hoe de snelheidsverschillen zo groot zijn door de invloeden van de batterij. Stefano Domenicali ziet het echter anders, want de baas van de FOM denkt dat het juist de goede weg is waar de Formule 1 zich op bevindt. Hij haalt zijn gelijk in een interview met Autosport. Veel coureurs hebben kritiek op de manier waarop alles nu werkt binnen de sport, maar volgens Domenicali is de sport toch op de juiste manier bezig. "Je hebt gelijk, het is inderdaad polariserend. Maar als je kijkt naar de verhoudingen, dan is de groep die positief is duidelijk groter dan de groep die klaagt. Zoals je weet luister ik altijd, en het is belangrijk om constructieve kritiek serieus te nemen, op alle niveaus", zo begint de voormalig
Ferrari-teambaas stellig.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Domenicali denkt dat de Formule 1 op de juiste manier bezig is.
Verstappen en andere coureurs laten zich ook uit over het inhalen. Het is nu vaak zo dat er een bepaald 'jojo-effect' is door de batterij, waarbij de coureur direct weer ingehaald wordt nadat hij zelf een inhaalactie heeft gedaan door een gebrek aan vermogen van de batterij. Domenicali is stellig. "Wat betreft het inhalen: sommige mensen noemen dat kunstmatig. Maar wat is kunstmatig? Inhalen is gewoon inhalen. Mensen hebben soms een kort geheugen", zegt de Italiaan.
Vroeger was er hetzelfde probleem
Domenicali refereert hierbij aan een andere generatie bolides. "In de turbojaren in de jaren tachtig zagen we dit soort dingen ook al. Toen moest je ook brandstof sparen en met verschillende vermogens rijden, anders haalde je het einde van de race niet. Dat hoorde er gewoon bij", legt hij uit. De Italiaan ziet een hoop positiviteit. "Over het algemeen zie ik wereldwijd een zeer positieve reactie van fans. De aandacht en intensiteit rond de sport zijn enorm."
Waarbij er veel gesproken wordt over teruglopende kijkcijfers, kaart Domenicali juist het tegenovergestelde aan. "Drie races waren uitverkocht, de kijkcijfers groeien en de interesse in de Formule 1 is nog nooit zo groot geweest. Natuurlijk moeten we alles blijven evalueren, maar we moeten ook vasthouden aan een duidelijke koers", legt hij uit. Daarmee benadrukt hij dus dat de
FIA en FOM in zijn optiek de juiste weg hebben ingeslagen.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Formule 1 wil dezelfde koers vasthouden.
Domenicali wordt ook gevraagd naar samenwerkingen waarbij er gericht wordt op de nieuwe generatie. "Het gaat niet alleen om samenwerkingen zoals met KitKat, maar ook om Lego en Disney. We richten ons steeds meer op de jongere generatie. We verschuiven van een business-to-businessmodel naar business-to-consumer, om dichter bij de fans te komen en onderdeel te worden van hun dagelijks leven", legt hij uit.
Nieuwe generatie aanspreken
"Het is belangrijk dat jonge fans Formule 1 overal tegenkomen: dat ze het kunnen zien, voelen en beleven op plekken waar je dat vroeger niet zou verwachten. Tegelijkertijd blijft de kern van de sport altijd hetzelfde: de actie op de baan, de strijd tussen coureurs. De menselijke factor blijft altijd centraal staan, ongeacht technologische ontwikkelingen", vervolgt de Italiaan. "Wat betreft de Verenigde Staten: ondanks de ongunstige tijden van de races daar, zijn we zeer tevreden over de samenwerking met Apple. De manier waarop zij de sport promoten is zeer positief."
Domenicali kaart aan wat hij wil bereiken in de VS. "Onze ambitie is duidelijk: we willen dat Formule 1 onderdeel wordt van de Amerikaanse sportcultuur. Dat je in een bar zit, waar normaal NFL of NBA op staat, en dat er ook een scherm is met Formule 1. Dat is het moment waarop we echt die culturele doorbraak hebben bereikt. In de VS is sport een belangrijk onderdeel van het dagelijks leven. Mensen gaan erheen met familie, maken er een dag van", zo sluit hij af.