GP van Singapore: voor altijd geassocieerd met crashgate

Formule 1
zaterdag, 09 september 2017 om 22:06
standaardfoto f1maxjpg
De Grand Prix van Singapore staat sinds 2008 op de kalender van het Formule 1-kampioenschap en de allereerste editie werd gewonnen door Fernando Alonso. Als je het zo op papier ziet staan lijkt er niets vreemds aan de hand.
Dat is echter maar schijn want de overwinning van Alonso is hoogst controversieel. De eerste Grand Prix onder het kunstlicht van Singapore is namelijk de boeken ingegaan als de Grand Prix van "Crashgate".
Na de kwalificatietraining waarin Alonso zich als vijftiende en teamgenoot Nelson Piquet junior zich als zestiende had gekwalificeerd, wordt er door het management van Renault een list bedacht. Om Fernando Alonso kans te laten maken op de overwinning is het nodig dat hij vroeg in de race een pitstop maakt en dat teamgenoot Piquet zichzelf vervolgens opoffert door doelbewust een safetycar-situatie te veroorzaken. 
Aldus geschiedde. Alonso kwam in de veertiende ronde ongekend vroeg binnen voor banden en brandstof en nadat hij de pits uitgereden was, crashte teamgenoot Piquet in de muur. De safetycar kwam op de baan en iedereen behalve Alonso gaat naar binnen. Alonso rijdt derhalve als leider achter de safetycar en wint vervolgens de race. 
Niets aan de hand. Totdat een jaar later Piquet ontslagen wordt door Renault en in de media zijn mond open doet over wat er zich daadwerkelijk in Singapore heeft afgespeeld. Een controverse die zijn weergave niet kent breekt los. Renault wordt officieel in staat van beschuldiging gesteld voor race-fixing en de hoofdrolspelers Briatore en Pat Symonds krijgen een jarenlange schorsing aan zijn broek. De FIA heeft nooit kunnen bewijzen dat Alonso op de hoogte was van de gang van zaken. Het spreekt voor zich dat Piquet nooit meer een meter in een Formule 1-wagen gereden heeft.
 
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading