Hadjar sluit zich volledig aan bij Verstappen: "Het was erg teleurstellend"

Formule 1
zaterdag, 25 juli 2026 om 19:39
isack-hadjar-red-bull-racing-gp-hongarije-2026-vrijdag-vt1

Volg F1Maximaal.nl op Google

Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien

Voeg toe als voorkeursbron op Google
Red Bull had voorafgaand aan de kwalificatie in Hongarije al weinig verwachtingen en die werden volgens Isack Hadjar ook niet bepaald overtroffen. De Oostenrijkse renstal hoopte met de terugkeer naar een oudere achtervleugel een stap vooruit te zetten, maar zag opnieuw dat de RB22 tekortkwam ten opzichte van de concurrentie. Hadjar kwalificeerde zich uiteindelijk als achtste en sprak na afloop van een teleurstellende middag.
Volgens de Fransman zat er simpelweg niet meer in. “Ja, het was erg teleurstellend. Er is dit weekend geen vooruitgang geboekt”, stelt hij vast tegenover verscheidene media, waaronder F1Maximaal.nl. “Dat is wat de auto ons op dit moment laat zien”, voegt Hadjar eraan toe. Red Bull voerde na de vrijdag nog verschillende wijzigingen door aan de afstelling, maar ook die leverden niet het gewenste resultaat op.

Circuit verandert elke sessie

Hadjar bevestigde dat het team meerdere dingen probeerde in aanloop naar de kwalificatie. “Ja, ja, ja. Allerlei omstandigheden blijven veranderen”, geeft hij aan. Daarbij wijst hij onder andere op de veranderende weersomstandigheden op de Hungaroring. “Het is een heel ander circuit dan gisteren en zelfs dat zou ons een beetje moeten helpen met minder wind, maar er is helemaal geen wind, dus als de kwalificatie onder slechtere omstandigheden zou plaatsvinden, zouden we nergens staan”, concludeert de Fransman.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
isack-hadjar-red-bull-racing-gp-belgie-2026-zondag
Hadjar baalt flink van de tegenvallende RB22.
Voor de race verwacht de Red Bull-coureur wel iets gunstigere omstandigheden. “Ik denk dat het beter zal gaan. Het wordt een stuk moeilijker”, weet hij tegelijkertijd ook. “Dus dat is het beste voor de hobbels”, aldus Hadjar. Hij wijst er bovendien op dat het wegdek niet overal in geweldige staat is. Dit werd op vrijdag ook al snel geconstateerd door onder anderen George Russell en Oscar Piastri. Zij gaven aan dat het asfalt zelfs afbrokkelt.

Verwachtingen zijn behoorlijk laag

Technisch directeur Pierre Waché temperde vrijdag al de verwachtingen en volgens Hadjar is daar na de kwalificatie weinig aan veranderd. “Ja, de verwachtingen zijn erg laag. Op dit moment weten we zelf niet eens hoe we de prestaties van onze auto moeten inschatten”, geeft hij eerlijk toe. Dit maakt het volgens de Fransman lastig om vooraf een realistisch beeld te schetsen van de kansen van Red Bull.
Toch is de conclusie volgens Hadjar duidelijk. Zelfs met de configuratie waarvan het team dacht dat die het beste bij de Hungaroring zou passen, kwam Red Bull snelheid tekort. “Met de oude vleugel komen we hier met de beste versie van onze auto en toch is het pas de vierde snelste auto”, realiseert Hadjar zich. Toch hoeft er niet per se een man overboord te zijn. In België startte Hadjar zo goed als achteraan en vocht hij zich terug naar een mooie klassering. Met strategie kan er dus zeker iets mogelijk zijn.
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading