charles-leclerc-belgie-2025-ferrari-race Formule 1
Formule 1

Hamiltons documenten zijn niets voor Leclerc: 'Maar maak je geen zorgen'

charles-leclerc-belgie-2025-ferrari-race

Ferrari was voor het eerst sinds tijden weer eens tevreden over een raceweekend. Hoewel de vrijdag en zaterdagochtend redelijk dramatisch waren, pakte Charles Leclerc een podium in de Grand Prix. Lewis Hamilton pakte het strategisch goed aan om in de punten te finishen. De zevenvoudig wereldkampioen had een heel document opgesteld om het team te helpen. Leclerc pakt het anders aan.

Dat document, of meerdere documenten, bestond uit allerlei dingen die Hamilton waren opgevallen aan de auto. Hij heeft vanzelfsprekend jaren in een Mercedes gereden, waar verschillende systemen en handelingen heel anders waren. De recordkampioen is zich ervan bewust dat hij nog steeds niet helemaal op zijn manier in de Ferrari moet rijden, maar er zijn veel andere dingen die bij het team uit Maranello moeten veranderen.

In de weken tussen Silverstone en België heeft hij intensieve gesprekken gehad met de ingenieurs van Ferrari. Leclerc waardeert die aanpak, maar doet het zelf anders. 'Maak je geen zorgen, ik ben natuurlijk betrokken', zegt de Monegask in de persconferentie. 'Ik maak zelf geen documenten, maar ik heb zeker vergaderingen met het team wanneer ik terug ben in Maranello. Dan bespreken we wat het volgende is waar we als team aan willen werken.'

Leclerc erkent dat er een verschil is in de manier waarop de rijders feedback geven. Hij rijdt tevens al heel wat jaren voor Ferrari, en heeft daarin zeker een eigen stijl ontwikkeld. 'Ik heb mijn eigen manier, en die is anders dan die van Lewis. Dat betekent niet dat ik buitengesloten ben. Ik ben absoluut betrokken bij het proces', verzekert de 27-jarige. In België leek de nieuwe achterophanging zijn werk goed te doen.

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

charles-leclerc-belgie-2025-ferrari-race
Leclerc was blij met zijn podium op Spa-Francorchamps.

Stabiliteit vanuit de top

Op vrijdag en zaterdagochtend ging Ferrari nog wel met grote vraagtekens de sessies in. Hamilton spinde tijdens de sprintkwalificatie en Leclerc was niet tevreden met zijn auto en de communicatie met zijn ingenieur. Tijdens de kwalificatie kon Leclerc ook profiteren van de set-upwijziging bij Red Bull Racing, waardoor Max Verstappen minder topsnelheid had dan tijdens de sprintrace. Hij versloeg hem voor P3 met een minimaal verschil.

Op zondag lukte het hem vervolgens om de Nederlander voor te blijven en op het podium te eindigen. Na het goede resultaat bevestigde de Ferrari-top in Hongarije dat het contract van teambaas Frédéric Vasseur is verlengd. Het moet een stabiliserend effect hebben om de stijgende lijn voort te zetten. 'Zeker. Het feit dat er zoveel hype rond het team was eerder dit jaar, heeft alles erger gemaakt', erkent Leclerc.

'Toen we het seizoen begonnen, dacht iedereen dat we het kampioenschap gingen winnen, en helaas was dat niet het geval', vervolgt hij. De eerste helft van het seizoen is al voorbij, en Ferrari staat tweede in het kampioenschap. McLaren heeft echter dubbel zoveel punten als Ferrari. Mercedes is niet ver weg, de Zilverpijlen staan 28 punten achter de Italiaanse renstal. Red Bull staat 56 punten achter Ferrari.

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

ferrari fred vasseur gp belgie 2025 vrijdag
Vasseur heeft een meerjarig contract getekend bij Ferrari.

Onderdeel van Ferrari

In Italië ligt het team onder een vergrootglas. De laatste titel van Ferrari is alweer langer dan tien jaar geleden. Kimi Räikkönen was de laatste wereldkampioen van het team uit Maranello. Hij behaalde in 2007 zijn titel. Als het team niet presteert, komen er geruchten. 'Die kregen een grotere proportie dan we wilden', geeft Leclerc toe. 'Dat zijn dingen waarover we geen controle hebben. Zoals ik al eerder zei: het is onderdeel van Ferrari.'

Eerder dit jaar zou Vasseurs toekomst nog op het spel staan, aldus de Italiaanse pers. Er gingen ook verhalen over verschillende hooggeplaatste medewerkers rond. 'Het is altijd al zo geweest en dat zal niet veranderen. We kunnen daar niet op focussen. Het beste wat we kunnen doen, is proberen om daar zo min mogelijk aan te denken', sluit de 27-jarige af, die blij was met de bevestiging dat Vasseur nog even blijft.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws