Ferrari introduceerde in het Grand Prix-weekend van Portugal een nieuwe diffuser, waarmee het heeft getest in de vrije trainingen. Het team arriveerde echter in Imola met de originele diffuser en combineerde deze met een aantal eerdere updates aan de SF1000.
'Ferrari heeft consequent volgehouden dat sommige van de nieuwe onderdelen heel erg gericht zijn op de auto van volgend jaar', schrijft Mark Hughes in een nieuwe . De nieuwe diffuser, waarmee werd getest, maar niet geracet, zou daar een voorbeeld van moeten zijn. Het verschil tussen de onderdelen is te zien op .
'Op deze manier kon het exacte neerwaartse drukverlies van de 2021-reglementen worden gemeten', meent Hughes. 'Maar de versie van de diffuser uit 2021 in niet bedoeld als race-item voor de auto van dit jaar. Vandaar de terugkeer naar de standaard diffuser gedurende het hele Imola-weekend.' Foto: Ferrari F1 Media)