Naar inhoud springen

Meesterbrein van Red Bull verklapt potentieel van Verstappen: "Er is veel optimisme"

Formule 1
hannah-schmitz-red-bull-racing-oostenrijk-red-bull-ring-vt3-2026-2

Volg F1Maximaal.nl op Google

Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien

Voeg toe als voorkeursbron op Google
Max Verstappen mag zich wederom opmaken voor een absoluut topweekend. Dat is de conclusie op basis van een interview met hoofdstrateeg Hannah Schmitz. Red Bull Racing kampte in São Paulo met de nodige problemen, maar het potentieel van de RB22 is absoluut aanwezig. Schmitz lacht om een vergelijking met Ferrari en zet hoog in voor de rest van het weekend.
Red Bull stuurt na de vrijdagtrainingen altijd één teamvertegenwoordiger naar de media. Soms is dat teambaas Laurent Mekies, vaak neemt technisch directeur Pierre Waché deze taak op zich, maar ditmaal blikte hoofdstrateeg Schmitz terug op de eerste twee trainingsuurtjes.

Kopieergedrag van Ferrari?

In het interview met de schrijvende pers krijgt Schmitz meteen te horen dat Red Bull dezelfde opbouw van de sessies had als Ferrari. "Klopt. Het is de laatste tijd een trend geweest dat we ongeveer hetzelfde doen als Ferrari", reageert Schmitz met een lach. De gelijkenissen zijn haar duidelijk ook niet ontgaan. Opvallend genoeg komen die gelijkenissen nadat Charles Leclerc in Maleisië opmerkte dat Verstappen en Red Bull wel opvallend vaak de juiste keuzes maakten in het bandengebruik.
Het lijkt er dan ook sterk op dat Ferrari tegenwoordig nauwlettend in de gaten houdt welke keuzes Red Bull, met kopstukken Verstappen en Schmitz, maakt. In São Paulo gebruikten alle topteams op vrijdag twee sets van de zachte banden, één set mediumbanden, en één set harde banden. De zachte banden werden gebruikt voor de kwalificatiesessies. Red Bull en Ferrari gebruikten de harde banden aan het begin van de eerste sessie en de mediumbanden in VT2. McLaren en Mercedes deden het precies andersom.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
max-verstappen-brazilie-sao-paulo-interlagos-2026-friday-1
Red Bull opende het weekend op de harde banden.
Schmitz licht die keuze toe. "Ik denk dat het een close call was om te beslissen in welke sessie je de harde banden wilde gebruiken en in welke sessie je de mediumbanden zou gebruiken", zo geeft ze toe dat ze ook heeft getwijfeld. "Alle topteams hebben de drie verschillende bandencompounds allemaal uitgeprobeerd. Ze zijn heel vergelijkbaar, dus het komt ook op de voorkeur van de coureur aan, net als de voorkeuren en werkwijzen van de teams. We proberen dit soort dingen tot op de bodem uit te zoeken."
Daarmee legt Schmitz ook meteen de tekortkomingen van de Pirelli-banden bloot. Doordat de banden zo vergelijkbaar presteren in long runs, qua snelheid én qua slijtage, is het soms lastig om strategisch het verschil te maken. "De omstandigheden waren vandaag heel anders dan wat we op zondag verwachten. We proberen dus in te schatten hoe dit zich zal vertalen naar wat we op zondag zullen zien. Dat is het lastigste."

Waarom stapte Verstappen eerder uit?

Schmitz richt zich vervolgens op de sessies van Verstappen. De Nederlander won drie van de laatste vier Grands Prix en wordt dus gezien als een van de favorieten in Brazilië. Toch kende Verstappen enkele problemen in de vrije training. Hij had last van onderstuur, het schakelen werkte niet goed, en de stuurbekrachtiging haperde. Toch sloot de 29-jarige coureur de sessie als derde af.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
hannah-schmitz-2026-miami-red-bull-racing-1
Schmitz ziet de rest van het weekend zeer positief in.
"Ik denk dat iedereen het erover eens is dat de auto heel veel potentieel heeft", zo maakt Schmitz geen geheim van de rooskleurige situatie. "Beide coureurs hebben dingen waar ze naar willen kijken en die ze voor morgen willen aanpassen. Dat is ergens ook iets positiefs. Dat betekent dat we ook weten wat er aan de hand is met de auto en wat we kunnen verbeteren. Er is veel potentieel en optimisme voor de rest van het weekend."
Verstappen stapte uiteindelijk zes minuten voor het einde van de sessie uit. "We vonden veel inconsistenties in de long run", luidt de verklaring van Schmitz. "We hadden gewoon niet meer het idee dat dit nog meerwaarde had. We konden de data die we nodig hadden niet meer verzamelen. We wisten ook al waar we vanavond naar wilden kijken en wat we voor morgen wilden aanpassen, dus we stopten ook maar meteen met de sessie." Red Bull lijkt dus een korte nabespreking te krijgen, aangezien men al weet hoe men de zaterdag wil ingaan.
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading