nico hulkenberg max verstappen red bull racing stake sauber gp groot brittannie 2025 3 Formule 1
Formule 1

Hülkenberg heeft bewondering voor Verstappen: 'Petje af voor Max'

nico hulkenberg max verstappen red bull racing stake sauber gp groot brittannie 2025 3

Ondanks het gebrek aan een Grand Prix afgelopen weekend, was het allesbehalve stil rondom de Formule 1. Dat kwam met name door één man: Max Verstappen. De regerend wereldkampioen kwam in actie op de Nordschleife in Duitsland en op donderdag is het gespreksonderwerp nummer één op de mediadag in Azerbeidzjan.

Dat Verstappen een passie heeft voor racen was al een tijdje duidelijk, eerder reed hij weleens met zijn Team Redline mee in online 24-uursraces en we zien hem vaker in zijn simulator zitten. Dit keer verruilde de Nederlander echter zijn simulator in zijn appartement in Monaco, voor een GT-auto op het asfalt in Duitsland. Veel coureurs worden op de mediadag in aanloop van de Grand Prix van Azerbeidzjan gevraagd naar de avonturen van Verstappen.

Lof voor Verstappen

Zo wordt ook Nico Hülkenberg gevraagd naar zijn mening over het uitstapje van de Red Bull Racing-coureur. De Duitser is zelf namelijk ook ervaringsdeskundige. In 2015 nam Hülkenberg als rijder voor het team van Porsche deel aan de 24 uur van Le Mans. 'Het is mooi om te zien hoeveel hij van racen houdt,' begint de Sauber-coureur.

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Zet dit in de omschrijving: (Bron: Verstappen.com, David Klopman)
Verstappen reed in eigen livery in Duitsland.

'Hij steekt er extreem veel tijd in, Formule 1, simracen, GT-klassen. Hij is gewoon zo’n gepassioneerde racer met volle overgave. Hij is er 24/7 mee bezig, hij ademt gewoon racen. Ik bewonder het, ik heb zelf iets soortgelijks gedaan in Le Mans in 2015. Ik weet niet of ik dat nu weer zou doen, maar toen was het leuk. Petje af voor Max,' vertelt Hülkenberg.

Geen negatieve kanten

De coureur uit Emmerik is niet de enige rijder op de huidige grid die weleens een dergelijke uitstap maakte tijdens hun Formule 1-carrière. Zo deed Fernando Alonso in 2017 mee aan de Indy 500 en moest Jenson Button zijn pensioen pauzeren om in te vallen voor de Spanjaard. De huidige Aston Martin coureur was niet zo succesvol als Hülkenberg, hij haalde het einde niet van de iconische race in Indianapolis.

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

nico hulkenberg porsche le mans 2015 1
Hülkenberg pakte in 2015 de winst op Le Mans.

Hülkenberg was wel succesvol in zijn Le Mans-uitstapje. Met teamgenoten Nick Tandy en Earl Bamber wist hij de meest prestigieuze langeafstandsrace op zijn naam te schrijven. Daarmee won Porsche voor het eerst sinds 1998 weer eens de race in Frankrijk. Le Mans viel voor Hülkenberg midden in het seizoen, maar hij hoefde geen Formule 1-races te missen en het bracht hem naar eigen zeggen alleen maar goeds. 'Het was erg verfrissend in 2015, een mooie afleiding. Het is een andere raceomgeving, ik heb een paar testen gedaan in een aantal weekenden. Het vrat dus niet heel veel energie het hele jaar door, het was maar een aantal maanden,' legt de Duitser uit.

Hülkenberg is door zijn eigen ervaringen dan ook niet bang dat de prestaties van Verstappen eronder zullen gaan lijden als hij vaker mee gaat doen aan niet-Formule 1-races. 'Het is altijd leuk om nieuwe dingen te ontdekken, je leert er altijd wat dingen van,' legt de Sauber-coureur uit. 'Niet alles kan je terugkoppelen en gebruiken in de Formule 1, maar als ik erop terugkijk was Le Mans heel succesvol, en had het ook geen negatief effect op mijn Formule 1-prestaties. Het was eerder andersom, het heeft alleen maar geholpen.'

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws