Hülkenberg sluit zich voorzichtig aan bij Verstappen: "Denk dat het wel zou helpen"

Formule 1
donderdag, 04 juni 2026 om 14:30
max-verstappen-red-bull-nico hulkenberg-audi-2026-zondag-canada-race
De nieuwe reglementen zijn het hele jaar al een belangrijk onderwerp van gesprek. Na de aanhoudende kritiek van onder meer Max Verstappen, werden in Miami de eerste wijzigingen doorgevoerd. Voor 2027 ligt er het plan om de verhouding tussen verbrandingsmotor en elektrische component aan te passen naar 60/40. Audi is er echter geen voorstander van het plan, maar Nico Hülkenberg heeft opvallend genoeg geen problemen met de wijzigingen, waar ook Verstappen een voorstander van is.
Na de Grand Prix van Abu Dhabi nam de Formule 1 aan het einde van 2025 afscheid van de auto's met grondeffect. In 2026 ging niet alleen het technische reglement, maar ook het motorreglement op de schop, maar al tijdens de testdagen in Bahrein zorgde Verstappen voor de eerste ophef door de huidige staat van de koningsklasse van de autosport te omschrijven als 'Formule E op steroïden'. Het duurde niet lang voordat ook andere coureurs zich negatief begonnen uit te laten over de nieuwe regels.
Charles Leclerc uitte bijvoorbeeld zijn frustraties over de kwalificatieaanpak, terwijl Carlos Sainz de veiligheidsrisico's ter sprake bracht. In april kwamen alle betrokken partijen bijeen om te praten over mogelijke verbeteringen en die kwamen er in Miami. Verstappen noemde het destijds een stap in de goede richting, maar er moest wat hem betreft meer gebeuren. Voorafgaand aan de Grand Prix van Canada kwam de FIA dan ook al met een voorstel voor 2027 op de proppen en dat zorgde er meteen voor dat Verstappen een stuk positiever was over een langer verblijf op het hoogste autosportpodium.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
max-verstappen-red-bull-racing-2026-canada-race-zondag-persconferentie-2
Verstappen liet zich positief uit over het 2027-voorstel van de FIA.

Hülkenberg niet helemaal op één lijn met Audi

Het voorstel van de FIA houdt onder meer in dat de verhouding tussen mechanisch en elektrisch vermogen zal verschuiven naar een 60/40-verdeling. Waar Verstappen dus een voorstander is van dit voorstel, is het team van Audi dat niet. Hülkenberg blijkt de mening van zijn werkgever niet per se te delen en staat zelfs open voor het voorstel, zo laat hij op de mediadag in Monaco tegenover onder meer F1Maximaal.nl weten.
Op de vraag of hij de voorgestelde aanpassing in 2027 terug zou willen zien, houdt de Duitser zich aanvankelijk nog wat op de vlakte. "Het gaat er niet om wat ik wil, het gaat erom wat er uiteindelijk gebeurt", begint de Audi-coureur. "Zoals ik het begrijp moet er een akkoord zijn tussen alle fabrikanten", aldus Hülkenberg, die vervolgens zijn eigen mening over het voorstel deelt. "Ik denk dat het op bepaalde vlakken zou helpen en het leven makkelijker zou maken, met name op het gebied van betrouwbaarheid. We zouden dan ook minder afhankelijk zijn van de energiezijde van het verhaal. Dus ja, ik sta er wel voor open", geeft de 38-jarige coureur uit Emmerich aan.
Audi, de werkgever van Hülkenberg, kijkt hier echter anders tegenaan. Wanneer de Duitser daarmee wordt geconfronteerd, kiest hij zijn woorden zorgvuldig. "Ik denk dat er verschillende voorstellen rondgaan. Ik weet niet precies wat er allemaal gaande is, maar het is duidelijk politiek. En nu ADUO voor het eerst ook van kracht wordt, is de discussie alleen maar groter geworden. Ik denk ook dat het klinkt alsof bepaalde zaken makkelijk op te lossen zijn, maar ik denk dat mensen niet begrijpen hoe complex het is en welk domino-effect het heeft op de motor, de ontwikkeling en het feit dat je bepaalde onderdelen opnieuw moet ontwerpen. Dat doe je niet in een maand", aldus Hülkenberg.
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading