Andrea Stella, teambaas van McLaren, is ervan overtuigd dat Lando Norris alle benodigde elementen voor succes in zich heeft, vergelijkbaar met gevierde coureurs als Michael Schumacher en Fernando Alonso. Hij is van mening dat Norris op het gebied van natuurlijke snelheid kan concurreren met deze ervaren grootheden. Toch benadrukt de teambaas dat de kern van het succes van Norris schuilt in de ontwikkeling van racevaardigheid en aanpassingsvermogen. Stella denkt dat Norris een potentieel toekomstig wereldkampioen is. 'Ik denk dat de ingrediënten voor Lando om te slagen nu samenkomen', legt Stella uit over zijn coureur die in de laatste vier Grands Prix op het podium eindigde. 'Als het gaat om natuurlijke snelheid, denk ik dat Lando zich kan meten met een aantal grote namen zoals Schumacher of Alonso', voegt de teambaas hieraan toe.
Er is echter nog werk aan de winkel voor Norris om op een nog hoger niveau te komen. 'De echte succesfactor zit hem in het verbeteren van de racevaardigheid en het ontwikkelen van aanpassingsvermogen.' Deze eigenschap is volgens Stella erg belangrijk. 'Je zult namelijk nooit de perfecte auto hebben of je in de perfecte situatie bevinden.'
Eigenschappen van grootheden
De teambaas benadrukt dat aanpassingsvermogen niet alleen belangrijk is om te kunnen omgaan met verschillende auto's. 'Je kunt het verschil maken door je continu te verbeteren, je aan te passen en de situatie beter te begrijpen dan je concurrenten. Hierdoor kun je een concurrentievoordeel behalen', legt hij uit.
Wat maakt de jonge
McLaren-coureur dan een potentieel wereldkampioen? Stella vergelijkt hem met andere grootheden waarmee de teambaas heeft mogen samenwerken. Stella was zelf in het verleden de performance engineer van Schumacher en later de race-ingenieur van Alonso bij Ferrari. 'Lando heeft de eigenschap dat zijn perceptie van tijd zeer gedetailleerd is', vertelt de teambaas. 'Hij spreekt over wat er in een halve seconde gebeurt alsof het een uur duurt. Het vermogen om alle kleine details waar te nemen en te isoleren vanuit zijn perspectief als coureur of vanuit wat er met de auto gebeurt, is behoorlijk indrukwekkend.'
Norris levert prestaties met goede auto
In al deze eigenschappen heeft Norris volgens de
McLaren-teambaas grote stappen gemaakt. 'Hij is zeker op de goede weg', aldus de Italiaan. 'Ik denk dat het bewijs is dat zodra we hem een auto gaven die kon meedingen naar podiumplaatsen, hij dat gewoon heeft bereikt', betoogt hij. Of Norris ooit wereldkampioen kan worden, ligt volgens Stella zeker niet aan een gebrek aan talent, maar de jonge Brit heeft enkel een goede auto nodig. 'Hij is duidelijk op een hoog niveau. Ik denk dat het nu aan ons is om hem de middelen te verschaffen waarmee hij zijn eigen kwaliteiten kan benutten', aldus Stella.