Lammers zag geen gepruts in communicatie Ferrari: 'Leclerc moet hand in eigen boezem steken'
Formule 1
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleHet is Charles Leclerc opnieuw niet gelukt om zijn thuisrace te winnen. Tijdens de Grand Prix van Monaco was Red Bull Racing op strategisch gebied sterker dan het team van Ferrari, waardoor Sergio Pérez uiteindelijk de race wist te winnen. Leclerc moest genoegen nemen met de vierde plek. Ondanks dat mensen spreken over een blunder van Ferrari denkt Jan Lammers dat Leclerc ook de hand in eigen boezem moet steken.
Voor de Ferrari-coureur rust er een vloek op de Grand Prix van Monaco. Voorafgaand aan deze race wist hij geen enkele keer te finishen in Monte Carlo. Leclerc had natuurlijk heel graag de race in zijn thuisland gewonnen. 'Hij is een echte Monegask', zegt Lammers bij de NOS-podcast. 'Hij is daar geboren en met de schoolbus door de straten gegaan. Dan is het heel begrijpelijk. Soms lukken dingen niet in deze sport omdat je het juist te graag wilt.'
Lammers: 'Groot compliment aan Sainz'
Waar Leclerc de dupe was van de strategie van Ferrari dacht Carlos Sainz zijn eigen strategie uit tijdens de race. Lammers was onder de indruk van de keuze van de Spanjaard. 'Allereerst groot compliment naar Carlos Sainz, want hij zei in de tiende ronden al dat hij de regenbanden helemaal op wilde rijden om dan naar slicks te gaan. Dat was gewoon een goede beslissing. Hij heeft met heel veel lef en overtuiging die keuze gemaakt.'
De voormalig Formule 1-coureur wil dan ook niet spreken over een fout bij Ferrari. Het leek mis te gaan in de communicatie tussen de ingenieurs, maar zo ziet Lammers het niet. 'Ik denk dat Leclerc wat harder reed dan gepland of Sainz wat langzamer, waardoor ze wat dichter op elkaar zaten dan verwacht. Ik denk niet dat je kan spreken over gepruts in de communicatie. Als je dan ook ziet hoe feilloos die pitstops uitgevoerd werden, dat is dat gewoon waanzinnig. Het was uiteindelijk gewoon een samenloop van omstandigheden.'
Sainz was dus ijzersterk in het bepalen van zijn eigen strategie. Volgens Lammers had Leclerc daarvan kunnen leren. 'Je moet je realiseren dat een team natuurlijk de strategie bepaalt. Onder deze omstandigheden, waarin je een coureur al dan niet met slicks een half natte baan opstuurt, maakt de coureur uiteindelijk de beslissing. Die kan gewoon zeggen welke banden hij wil. Ik denk dat Leclerc de hand meer in eigen boezem moet steken', besluit de Nederlander.
Lees ook
Al vanaf jonge leeftijd was Mike geïnteresseerd in de ronkende motoren van onder anderen Michael Schumacher en Fernando Alonso. De laatste jaren is de passie voor de sport steeds groter geworden en mist hij geen enkele sessie meer tijdens een Formule 1-weekend. Mike heeft zijn MA Journalistiek en Nieuwe Media aan de Universiteit van Leiden behaald, en begon in 2021 als stagiair bij F1Maximaal.nl.
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Dat is weer een ander dingetje..., 😜
ZX12R06-11-2026 - Bbbbrrrrrr
Supermax-06-11-2026 - Weet ik nog zo net niet, lekker jongetje met donkere krulletjes 😂😂😜
ZX12R06-11-2026 - Denk zelfs dat Albert had gezegd, ik sla wel even een beurtje over.
Supermax-06-11-2026 - Ik dacht dat hij zadelpijn had!
Supermax-06-11-2026 - Bij Albert op schoot????
ZX12R06-11-2026 - Als je op zo’n manier op je nummer wordt gezet, zeg maar gerust in je poepertje wordt geknepen door je teambaas, dan zou je van schaamte toch nooit meer in een zitje van een Ferrari durven plaatsnemen. Maar ach, deze Britse jankbal is de schaamte al lang voorbij en is zeer slecht bedeeld voor wat betreft het bezitten van een gezonde portie zelfreflectie …
MaxMaximaal06-11-2026 - Benny Hill is back in Town.
ZX12R06-11-2026 - I'm just a lonely boy lonely and blue I'm all alone With nothin' i can do
ZX12R06-11-2026 - Wie van de drie............. Hamilton Russell Norris Tietiediedie tiediediedie tiediediediedie tiediediediedie Wil de echte coereur opstaan.... Waarom blijven ze zitten? Aan Albert Mol zal het niet liggen. Ohw zegt Herman Emink, het moest zijn......wil de echte jankert opstaan. En hup, daar gingen ze alledrie.
Supermax-06-11-2026


















