Norris komt met vernietigend oordeel na twee zeges: “Kan pas als ik er zeker van ben”

Formule 1
zondag, 23 augustus 2026 om 20:33
lando-norris-mclaren-gp-nederland-2026-zondag-podium-8

Volg F1Maximaal.nl op Google

Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien

Voeg toe als voorkeursbron op Google
Lando Norris heeft met zijn overwinning in Zandvoort opnieuw belangrijke punten gepakt in de strijd om het wereldkampioenschap, maar de McLaren-coureur weigert zich al rijk te rekenen. Met zijn tweede overwinning op rij verkleint hij zijn achterstand op kampioenschapsleider Andrea Kimi Antonelli met een paar punten. Norris benadrukt echter dat er bij McLaren nog genoeg werk te doen is.
De Brit noemt de race vooral zwaar vanwege de vele beslissingen die in de chaotische fases genomen moesten worden. Bovendien kende Norris geen goede start vanaf poleposition. “Het was een zware race, simpelweg vanwege een aantal beslissingen die je onderweg moet nemen en de stress die dat met zich meebrengt”, vertelt Norris bij F1TV. “Om wat voor reden dan ook had ik geen geweldige start. Dus we moeten natuurlijk een aantal dingen evalueren”, aldus de Brit.

Norris wijdt niet uit over kampioenschapskansen

Norris zag daarbij een opvallend verschil tussen beide kanten van de startopstelling. “Gisteren en ook vandaag leek de rechterkant van de startopstelling om de een of andere reden beter te starten dan de linkerkant. Dat is wat we van gisteren hebben geleerd. Dat was vandaag weer duidelijk”, stelt hij. De McLaren-coureur vindt dat hij daar zelf ook beter op had moeten anticiperen. “We moeten begrijpen waarom. Natuurlijk hadden we het beter moeten doen. Ik moet nagaan wat ik beter had kunnen doen.”
Die slechte start maakte zijn race volgens Norris onnodig lastig. “Afgezien daarvan was de eerste stint niet goed. De tweede twee stints waren ongelooflijk sterk.” Juist het bandenmanagement werd uiteindelijk een van de sterke punten. Andrea Stella meent zelfs dat Norris dit beter deed dan wie dan ook. “Ik heb vanuit het perspectief van de stints en het bandenbeheer een heel goede race gereden. Wat gisteren onze zwakte was, was vandaag onze kracht”, concludeert de nummer vier van het kampioenschap.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
lando-norris-mclaren-gp-nederland-2026-zondag-oscar-piastri
Piastri viert altjd mee met Norris, ook als zijn eigen race tegenviel.
Met twee opeenvolgende overwinningen en twee polepositions op rij ligt het voor de hand om te stellen dat Norris weer helemaal terug is in de titelstrijd. Zelf wil hij daar echter nog niet in meegaan. “Nee, ik denk dat als je dat zegt, je op dit moment gewoon te kortzichtig bent”, geeft hij aan wanneer Lawrence Barretto ernaar vraagt.
Norris wil zich voorlopig vooral richten op de eerstvolgende race. “De volgende klus is om ons voor te bereiden op Monza en daar zo goed mogelijk te presteren”, zegt hij, alvast vooruitblikkend op de volgende race in Italië. Tegelijkertijd houdt hij nadrukkelijk vast aan zijn kritiek op de McLaren. “Ik ben niet tevreden met de auto”, is hij zeer duidelijk in zijn mening.

Meer nodig voor kampioenschapskansen

Dat klinkt opvallend na twee overwinningen op rij, maar volgens Norris weet hij precies waar de problemen liggen. “Ik snap dat mensen zullen zeggen: Nou, je hebt net twee races gewonnen en je staat in twee races op pole, maar ik weet hoe mijn auto in elkaar zit”, geeft de Brit eerlijk toe. “Ik weet waar we sterk zijn en waar we zwak zijn. Ik weet wat mijn taak is.”
Daarom wil hij pas opnieuw voluit spreken over een mogelijke titelstrijd wanneer McLaren volgens hem sterk genoeg is om die ambitie ook daadwerkelijk waar te maken. “Als ik die uitspraak wil herhalen, dat we nog steeds kans maken op het kampioenschap, dan kan ik dat pas doen als ik er zeker van ben”, zegt de regerend wereldkampioen. Norris ziet daarvoor nog ruimte voor verbetering. “Op dit moment hebben we nog net iets meer nodig.”
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading