Oscar Piastri heeft de leiding in het wereldkampioenschap stevig in handen in 2025, maar toch lijkt deze druk niets te doen met de Australische McLaren-coureur. Hij won tot dusver vier van de zes races in 2025, en daarmee heeft hij flink wat punten meer verzameld dan zijn teamgenoot Lando Norris en Max Verstappen. Piastri is een koele kikker, vandaar dat hij ook maar weinig heeft veranderd aan zijn voorbereidingen.
Piastri begon het seizoen van 2025 niet lekker tijdens zijn thuisrace, want hij maakte een kostbare fout in de regenrace in Melbourne. Hierdoor ging Norris met de leiding in het kampioenschap aan de haal, maar hierna herpakte de 24-jarige coureur zich ijzersterk. Hij won de week daarna direct de Grand Prix van China, en sindsdien lijkt hij de sterkere van de twee McLaren-coureurs. Norris heeft misschien meer snelheid, maar de Australiër is eigenlijk niet op foutjes te betrappen, terwijl dit bij zijn teamgenoot wel het geval is.
Piastri neemt het heft in handen
De Grand Prix van Bahrein, Saoedi-Arabië en Miami werden ook een prooi voor de McLaren-coureur, waardoor de teller in het kampioenschap nu op 131 punten staat. Daarmee staat hij zestien punten voor op zijn teamgenoot, en maar liefst 32 punten op Verstappen. Vorig jaar moest hij nog vaak zijn meerdere erkennen in Norris, maar dit jaar lijkt hij messcherp. Wanneer hem tijdens de persconferentie wordt gevraagd of hij iets in zijn aanpak heeft gewijzigd met het oog op een wereldtitel, reageert hij stellig: 'Ik denk dat de voorbereiding nagenoeg hetzelfde is gebleven', aldus Piastri in het bijzijn van F1Maximaal.
Piastri kaart wel aan dat er aan het einde van elk seizoen wordt gekeken wat er beter kan, en dat is meegenomen in de voorbereidingen voor 2025. 'Door het jaar heen, en vooral aan het einde van het jaar, reflecteer je op dingen om te kijken waar je allemaal kunt verbeteren', stelt de zesvoudig racewinnaar. 'Het ging er vooral om hoe we dingen op een efficiëntere manier konden aanpakken, dus eigenlijk hoe je een volgende stap kunt zetten in je voorbereiding', verklaart de leider in het kampioenschap over waar hij is verbeterd ten opzichte van vorig jaar.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

McLaren beschikt dit jaar over een dominante bolide, en vandaar dat Piastri ook verklaart dat hij als rijder niet bijster veel heeft aangepast. 'Het is niet zo dat ik nu in één keer 60 rondjes in de simulator rij in plaats van 50, of dat ik een uur langer werk. Eigenlijk is dat wel hetzelfde gebleven, maar het is meer dat we gewoon heel goed te werk gaan op het moment. Ervaring helpt hier ook bij', aldus de McLaren-coureur. 'Sommige dingen waarop je je moet concentreren gaan steeds natuurlijker, dus je leert constant, en ervaring helpt daar absoluut bij. Toch is de voorbereiding eigenlijk hetzelfde, maar je blijft dingen vinden in elk onderdeel. Het zijn de kleine dingetjes.'
Waar Piastri dus een goed seizoen kent tot dusver, is het een stuk lastiger voor zijn teamgenoot Norris. Hij lijkt over de snelheid te beschikken om Piastri te verschalken, maar de Brit blijft fouten maken onder druk. Ook lijkt Piastri beter in de gevechten op de baan, bijvoorbeeld met Verstappen. Norris moet eigenlijk altijd zijn meerdere erkennen in de Nederlander, terwijl Piastri juist vaak net zo meedogenloos te werk gaat als de Red Bull Racing-coureur. Het is afwachten of Norris zich volledig gaat herpakken in de aankomende races.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties