Max Verstappen is al jaren de onbetwiste kopman bij Red Bull Racing. Isack Hadjar slaagt er echter in om het verschil met de Nederlander redelijk klein te houden. Heeft de jonge Fransman dan ook iets in te brengen met betrekking tot de ontwikkelingsrichting van de RB22? Jolyon Palmer en James Hinchcliffe delen hun visie. Het was de afgelopen jaren niet bepaald prettig om de teamgenoot van Verstappen te zijn.
Sergio Pérez,
Liam Lawson en
Yuki Tsunoda konden het hoge niveau van de viervoudig wereldkampioen in de afgelopen twee seizoenen bij lange na niet evenaren, en daarvoor hadden ook
Pierre Gasly en
Alexander Albon al ondervonden wat Verstappen allemaal in zijn mars heeft. Hadjar doet het dit jaar echter een stuk beter dan zijn voorgangers.
De 21-jarige Parijzenaar maakt het zijn teamgenoot vooral in de kwalificatie nog wel eens moeilijk en ook in de races lijkt hij het tempo van Verstappen een stuk beter te kunnen volgen dan zijn voorgangers. Hadjar krijgt dan ook veel lof, maar betekent dit ook dat hij Red Bull kan sturen met betrekking tot de ontwikkeling? Palmer geeft in de
F1 Nation Podcast antwoord op deze vraag. "Ik kan me niet voorstellen dat Isack echt veel te zeggen heeft over wat er bij Red Bull gebeurt."
"Ik vind dat hij indrukwekkend werk heeft geleverd door zo dicht bij te komen. Ik bedoel, hij is nu nog maar een paar tienden verwijderd van het tempo van Verstappen", vervolgt de oud-coureur. "Eerder had Max altijd ruim een halve seconde voorsprong ten opzichte van zijn teamgenoten en nu is dat dus nog maar twee of tweeënhalve tienden. Dat laat zien dat Hadjar goed werk heeft verricht en waarschijnlijk ook dat Max een minder soepele start van het seizoen heeft gehad", denkt Palmer dat dit laatste ook een rol speelt.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Hadjar kan het tempo van Verstappen een stuk beter bijbenen dan zijn voorgangers bij Red Bull.
Red Bull volgt Verstappen
Hadjar heeft zich in de eerste seizoenshelft dus van zijn goede kant laten zien, maar het is volgens Palmer absoluut niet genoeg om Red Bull op andere gedachten te brengen. "Als je Red Bull bent, volg je toch nog steeds het voorbeeld van Max, nietwaar? Hoe indrukwekkend de prestaties van Hadjar ook zijn geweest, Max is degene die steeds op het podium heeft gestaan. Isack wacht nog altijd op zijn eerste podium. Max heeft ook al een paar keer op de eerste startrij gestaan. Hij behaalt die hoogtepunten die Hadjar nog niet heeft gehad. Ze moeten Max dus volgen, wat eigenlijk ook de manier is waarop ze al bijna een decennium te werk gaan."
Hinchcliffe haakt vervolgens in op het verhaal van Palmer. "Ik denk dat het goede nieuws op dit gebied is dat Hadjar onlangs heeft gezegd dat hij en Max dezelfde feedback geven. Ze ervaren dus in ieder geval hetzelfde, welke richting Max de auto qua ontwikkeling ook opstuurt. Hopelijk profiteert Hadjar daarvan", zegt Hinchcliffe. "Maar ja, je moet je aanpassen. Vraag het maar aan alle coureurs die vóór Hadjar bij Red Bull zijn gekomen. Sommige van hen hadden veel meer ervaring, maar ik kan je vertellen: ze luisteren altijd alleen maar naar Max. Zo gaat het daar nu eenmaal, ongeacht wie er in de tweede auto zit", aldus de voormalig IndyCar-coureur.