Technisch directeur AlphaTauri: 'We zijn afgestapt van de grote pakketten'

Formule 1
dinsdag, 03 november 2020 om 13:49
AlphaTauri AT01 Barcelona testdagen
Technisch directeur bij AlphaTauri, Jody Egginton, zegt dat het team het dit seizoen anders heeft aangepakt met de ontwikkeling van de auto. Het zusterteam van Red Bull Racing staat momenteel zevende in het constructeurskampioenschap, maar hoopt Ferrari nog in te kunnen halen.
Vorig seizoen werd het team, dat destijds nog Toro Rosso heette, zesde in het kampioenschap met in totaal 85 punten. Met nog vier races te gaan dit seizoen heeft het team nu al 89 punten behaald en wist het zelfs de Grand Prix van Italië te winnen met Pierre Gasly. Het gat naar Ferrari is slechts veertien punten.
De verbetering van het team is een combinatie van veel verschillende factoren, legt Egginton uit in de F1 Nation-podcast. 'Sinds twee seizoenen is ons ontwikkelingsproces eigenlijk een soort rollende ontwikkeling', vertelt hij. 'We komen eigenlijk elke race met updates, soms wat grotere en soms wat kleinere.'

Egginton: 'We zijn afgestapt van de grote pakketten'

In lijn daarmee zou het team nu de auto optimaliseren voor iedere setup. 'Op de Nürburgring voelden we dat er meer in de auto zat dan wat we eruit wisten te krijgen', gaat Egginton verder. 'Maar in Portimao werkte de auto heel goed in de race en hier (in Imola, red.) leren we constant over de auto.'
Het aanbrengen van updates in elke race is een verandering ten opzichte van de eerdere werkwijze van AlphaTauri. 'We zijn afgestapt van de grote pakketten en zijn gewoon constant aan het werk aan de auto om alles te optimaliseren', legt de technisch directeur uit.
'Elk weekend leren we meer en halen we een beetje meer uit de auto. Hier in Imola zijn we erin geslaagd om de auto goed te laten werken op het circuit en dat is echt bemoedigend.' Ook de goede prestaties van Gasly zouden het team motiveren. 'Hij rijdt heel goed', aldus Egginton.

Egginton over Gasly: 'Hij is echt gemotiveerd'

'Hij is erg ingeburgerd in het team, ongeacht alle discussie over wat zijn toekomst in de sport zou kunnen zijn. Hij levert goede prestaties, werkt goed samen met de ingenieurs en is echt gemotiveerd.' Egginton hoopt dat de jonge Fransman zijn vorm weet te behouden. (Foto: Red Bull Content Pool / Getty Images)
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading