Jean Todt komt langzaam maar zeker aan het einde van zijn termijn als FIA-voorzitter, maar wil toch nog het verschil maken. De Fransman wil nog steeds volledig inzetten op schone benzine en de elektrificatie van de autosport.
In het interview met Corriere Della Serra laat de Fransman weten dat hij trots is op het werk dat hij heeft verricht. Hij ziet nog steeds een grote toekomst voor de Formule 1, dat in tijden van verandering steeds minder relevant voor de autosport dreigt te worden. 'Juist om het risico uit te sluiten, is er een toekomstvisie nodig', legt de voorzitter uit.
Hij denkt dan ook dat moeilijke keuzes van alle tijden zijn voor de autosport. 'Niemand vond het leuk dat we de wissel maakten naar hybride motoren in 2014. Inmiddels durft niemand meer te dromen over een terugkeer naar de oude motoren', gaat Todt verder. 'De volgende grenzen zijn elektrificatie, waterstof. De aandacht voor klimaatverandering neemt namelijk toe.'
FIA rekent op hulp van auto-industrie
De voorzitter kan daarbij wel rekenen op de hulp van verschillende CEO's in de Formule 1. Allen zitten zij in de werkgroep die uiteindelijk tot nieuwe motoren moet komen in 2025. 'Iedereen is erbij betrokken. Van technisch directeuren tot de CEO's van grote autobedrijven. Het is aan hen om nu een visie te vormen en om te anticiperen op de problemen die gaan ontstaan.'
Ook heeft Todt aandacht voor zijn oude liefde: Ferrari. Jarenlang stond hij aan het roer bij het Italiaanse team. In die tijd wist hij met Michaël Schumacher een van de meest dominante perioden voor Ferrari te forceren. Hij ziet de F1-legende nog steeds veel. 'Ik zie hem twee keer per maand. Ik laat hem ook niet in de steek. Hij, zijn vrouw Corinna en ik hebben veel meegemaakt. Dat schept een bepaalde band', legt Todt uit.
Ferrari mist een 'geheel'
De huidige staat van Ferrari stelt Todt enigszins gerust. Men zou kunnen stellen dat Ferrari min of meer in dezelfde staat verkeert toen hij daar binnen kwam. De Fransman is het daar overigens niet mee eens. 'Het zijn hele andere tijdperken die enorm van elkaar verschillen. Ik kwam binnen in 1993, toen was het team echt een zootje. De tekentafel was leeg, de auto werkte niet. Het enige goede was het eten.'
Uiteindelijk kwam hij na vier jaar met de oplossing. 'En wat mij het meest verrast aan het huidige tijdperk is dat betrouwbaarheid het meest belangrijk is voor de sport', gaat Todt verder. 'We leven op dit moment in een revolutionaire periode in de autosport.'
De hoop voor Todt is echter dat Ferrari snel alles weer op orde heeft. 'De sport heeft nu eenmaal een sterk Ferrari nodig. De coureurs zijn er in ieder geval, Charles Leclerc en Carlos Sainz behoren tot de besten op de grid. Het geheel ontbreekt echter nog. Alles moet op het hoogste niveau zitten', sluit Todt af.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties