
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleRed Bull Racing zal in Monaco de favoriet zijn, zo meldt Ho-Pin Tung tegenover NU.nl De Chinees-Nederlandse autocoureur is van mening dat dit de eerste keer is dit seizoen dat het team van Max Verstappen en Sergio Pérez op een baan zal rijden die gunstig is voor de RB16B. Wel waakt Tung voor het gevaar van de Mercedessen, gezien het volgens hem nog steeds erg dichtbij elkaar zit.
Volgens Tung zal de Grand Prix van Monaco een crucial race zijn in de titelstrijd tussen Verstappen en Lewis Hamilton. 'Zeker als ik zie hoe close het gevecht is tussen Red Bull en Mercedes', vertelt Tung. 'En met name voor Red Bull, omdat ik verwacht dat we nu voor het eerst op een circuit komen waar zij écht in het voordeel gaan zijn.' Downforce is hier namelijk van groot belang en dat zit bij Red Bull op papier wel goed.
Strategisch nadeel Verstappen
Het viel Tung dit jaar ook op het qua strategie bij Red Bull nog niet helemaal goed zit. In Monaco zal dat wederom een belangrijke rol spelen volgens hem: 'In Barcelona reden beide Mercedessen vooraan en stond Verstappen er alleen voor. Dat gebrek aan rugdekking voor Verstappen in de vorm van zijn teamgenoot leverde Mercedes flexibiliteit op. Toen Hamilton zijn tweede pitstop maakte, had Verstappen geen andere keuze dan door te rijden.'
Hoe dan ook, volgens Tung moet het in Monaco wel goedkomen voor Red Bull en Verstappen: 'Traditioneel is Monte Carlo echt een Red Bull-circuit. En een goede graadmeter om te zien of een bepaald team sterk gaat zijn in Monaco is de langzame derde sector in Barcelona. In Formule 1-termen was Red Bull daar echt veel sneller dan de rest.' De derde sector was vrij technisch en komt dan ook overeen met het stratencircuit. Wellicht dat het een voorbode was voor Monaco dit weekend.
Lees ook
Terrence Riepma begon in de winter van 2021 bij F1Maximaal en werd een jaar later aangesteld als hoofdredacteur. Hij studeerde aan het ROC van Amsterdam, waar hij de opleiding Media & Redactie volgde. Terrence kijkt de Formule 1 al sinds driejarige leeftijd in 2006. Naast de Formule 1 volgt hij vrijwel alle auto- en motorsportklassen, waaronder de MotoGP, en is hij groot fan van Sebastian Vettel. Terrence schreef ook voor partnersite Ajax Showtime. Per 1 juli 2023 is hij werkzaam voor De Telegraaf.
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- I'm just a lonely boy lonely and blue I'm all alone With nothin' i can do
ZX12R06-11-2026 - Wie van de drie............. Hamilton Russell Norris Tietiediedie tiediediedie tiediediediedie tiediediediedie Wil de echte coereur opstaan.... Waarom blijven ze zitten? Aan Albert Mol zal het niet liggen. Ohw zegt Herman Emink, het moest zijn......wil de echte jankert opstaan. En hup, daar gingen ze alledrie.
Supermax-06-11-2026 - Mooi gesproken van Vasseur. Zet die Toos Eigendunk maar efskes op z'n plek. Spiegeltje spiegel aan de wand, wie ziet de volgende race Leclercs achterkant? Jij nep-goat, jij, die het zelf verkloot.
ZX12R06-11-2026 - Herbert is een gluiperd, glad als een aal en gifig als een slang. Zijn glimlach moet je wantrouwen. Zijn mes is zomaar getrokken en in jouw rug gestoken. Er zijn mooiere beesten op de aardkloot, heel veel mooiere.
ZX12R06-11-2026 - 😂😂
ZX12R06-11-2026 - Een terechte reprimande voor Lewis die de situatie naar zijn hand sprak maar zelf niet zuiver in deze race situatie was. Dit is een wijze aktie van Fred! De diva weet nu waar die staat en geen gluiperige werkwijze moet hanteren!
JeroenAarde06-11-2026 - Riekwijdte Wim, het stinkt wat hij schrijft.
ZX12R06-11-2026 - Hoog Russell, Kijk omhoog Russell anders kom je achterop...,
ZX12R06-11-2026 - 😂
peterheijnen3306-11-2026 - Net als dat ding wat zijn vriendin gebruikt?😜
ZX12R06-11-2026
















