116109_605bd9bfef0db9175d583d183e47ef82 Formule 1
Formule 1

Vandoorne: 'Er heerste een oncomfortabel gevoel bij Mercedes'

116109_605bd9bfef0db9175d583d183e47ef82

Stoffel Vandoorne had als reservecoureur bij Mercedes een perfecte kijk in de hectiek die zich binnen het team afspeelde tijdens het Grand Prix-weekend in Frankrijk. De Belg beschreef in gesprek met Ziggo Sport dat er een 'oncomfortabele sfeer' heerste gedurende het raceweekend.

Vandoorne was meegevlogen naar het circuit van Paul Ricard. Dat gebeurt niet altijd en de voormalig McLaren-coureur legde uit waarom: 'Als je ernaartoe moet met het vliegtuig, moet ik er altijd bij zijn. Je moet altijd paraat staan om in te vallen. Ik volg dan alle briefings en doe het simulatorwerk. Verder doe ik dezelfde dingen als de coureurs, behalve dan in de auto rijden.'

Vandoorne merkt 'oncomfortabel gevoel' op bij Mercedes

Dat Vandoorne mee afreisde naar de Grand Prix van Frankrijk, gaf hem de perfecte mogelijkheid om te zien hoe Mercedes omgaat met tegenslagen. Het team kende vanaf de eerste vrije trainingen een moeilijk weekend. 'Er was geen paniek, maar er heerste zeker een oncomfortabel gevoel', beschreef de Belg.

Uiteindelijk vond Hamilton een oplossing voor zijn problemen in een kleinere achtervleugel. Gek genoeg reed Bottas daar niet mee. 'Het was niet specifiek Hamiltons geheim', legde Vandoorne uit. 'Het was een beslissing tussen Lewis en Valtteri. Maar ik denk niet dat het verschil tussen hen in de race daarom zo groot was. Wat in ieder geval hielp, was dat na het harde werken van het team, de coureurs zich direct comfortabeler voelden.'

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws