Verstappen en Antonelli lopen uit, Ocon moet vrezen voor vertrek uit F1

Formule 1
zaterdag, 18 juli 2026 om 17:18
NLB-kimi-antonelli-george-russell-mercedes-canada-sprintrace-silver-war-16

Volg F1Maximaal.nl op Google

Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien

Voeg toe als voorkeursbron op Google
De snelste tijden werden in België gereden door drie coureurs van drie verschillende teams. Kimi Antonelli, Max Verstappen en Lando Norris liepen zo uit in de kwalificatieduels, al hoefde Verstappen daar weinig voor te doen. In het middenveld zijn de jonkies sterker dan de ervaren rotten. Dat lijkt vooral steeds meer onzekerheid te geven voor Esteban Ocon.

Verstappen pakt gratis punt

Verstappen hoefde weinig moeite te doen om Isack Hadjar te verslaan. De Nederlander was sowieso sneller, maar Hadjar moet vanwege gridstraffen achteraan starten en gebruikte zijn Q3-sessie dus om Verstappen slipstreams te geven. Na nederlagen in Australië, Japan en Silverstone breidde Verstappen zijn voorsprong zo eenvoudig uit tot 7-3.
Bij de andere topteams werden de verschillen ook groter. McLaren, Mercedes en Ferrari stonden voor Silverstone nog op 4-4, maar nu is de stand overal 6-4. Bij Mercedes was Kimi Antonelli weer een halve seconde sneller dan George Russell. Bij McLaren heeft Lando Norris een gridstraf, maar dat weerhield hem er niet van om twee tienden sneller te rijden dan Oscar Piastri. Het verschil bij Ferrari was het kleinst: 0,002 seconde. Daardoor staat het nu geen 5-5, maar 6-4 in het voordeel van Charles Leclerc.

Jongelingen delen klappen uit

De kwalificatie in Silverstone was twee punten waard bij Racing Bulls. Alan Permane sprak namelijk met zijn coureurs af dat de snelste coureur in de Britse kwalificatie het upgradepakket in België zou krijgen. Dat was Arvid Lindblad, die zijn voordeel in Spa optimaal benutte en Liam Lawson weer versloeg. Zijn achterstand wordt daarmee teruggebracht naar 4-6, al weet Lawson dat hij bij het volgende upgradepakket als eerste aan de beurt is.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
racing-bulls-arvid-lindblad-bahrein-wintertest-1-liam-lawson
Lindblad begint Lawson onder druk te zetten.
Bij Audi ligt het momentum ook bij de jeugd. Gabriel Bortoleto stond enkele weken geleden nog op een grote achterstand, maar was zes tienden sneller dan Nico Hülkenberg en haalde zo knap het laatste kwalificatiedeel ten koste van Lawson. Hülkenberg kwam niet verder dan P14 en zag Bortoleto terug komen tot een gelijke stand: 5-5. Bij Alpine was Pierre Gasly net wat sneller dan Franco Colapinto, waardoor hij zijn voorsprong vergrootte tot 7-3.

Ocon richting de uitgang?

Vier kwalificatieduels werden al beslist in Q1. Aston Martin wacht op de upgrades in Hongarije en Nederland en was meer dan twee seconden(!) trager dan Cadillac. Een schrale troost voor Fernando Alonso is dat hij Lance Stroll wel versloeg en uitloopt naar 8-2. Bij het Amerikaanse team was Valtteri Bottas een tiende sneller dan Sergio Pérez, waardoor de Fin het verschil terugbracht naar 4-6.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
ayao-komatsu-esteban-ocon-haas-2026-zondag-race-monaco
Hoe geduldig blijft Komatsu met Ocon?
Haas en Williams zijn de zwakste teams uit het middenveld en verloren allebei één coureur. Bij Williams was het verschil maar 0,04 seconde, maar Carlos Sainz liep zo wel uit naar 8-2. Diezelfde stand staat op de borden bij Haas, maar daar is de situatie voor Esteban Ocon veel pijnlijker. Oliver Bearman was namelijk zeven(!) tienden sneller en maakt het verschil met zijn teamgenoot steeds groter. Ocon moet dus meer en meer voor zijn Formule 1-toekomst vrezen.

Stand kwalificatieduels Formule 1 2026

TeamCoureursOnderling kwalificatieduel
McLarenLando Norris - Oscar Piastri6-4
MercedesGeorge Russell - Kimi Antonelli4-6
Red Bull RacingMax Verstappen - Isack Hadjar7-3
FerrariCharles Leclerc - Lewis Hamilton6-4
WilliamsAlexander Albon - Carlos Sainz2-8
Racing BullsLiam Lawson - Arvid Lindblad6-4
Aston MartinFernando Alonso - Lance Stroll8-2
HaasOliver Bearman - Esteban Ocon8-2
AudiNico Hülkenberg - Gabriel Bortoleto5-5
AlpinePierre Gasly - Franco Colapinto7-3
CadillacSergio Pérez - Valtteri Bottas6-4
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading