Max Verstappen zit nu nog in de schoolbanken om zijn theoriedag succesvol af te ronden, maar zal vanaf morgenochtend achter het stuur zitten van een Porsche Cayman GT4. De Nederlander raast dit weekend op de Nürburgring Nordschleife om zijn licentie te behalen. Daarmee kan hij volgend jaar bijvoorbeeld deelnemen aan de 24 uur van de Nürburgring. Dit is de auto waarmee hij zaterdag rijdt.
Zoals verwacht ging het na maandag 8 september bijna nergens anders meer over: Verstappen maakt zijn officiële debuut op de Nordschleife nadat hij eerder dit jaar het ronderecord had verbroken. Dat deed hij in een Ferrari 296 GT3 van Emil Frey Racing, de bolide waarmee Thierry Vermeulen deelneemt aan de DTM. Verstappen heeft zijn interesse in races op legendarische banen als de Nürburgring niet onder stoelen of banken gestoken en heeft na zijn uitje naar de Eifel in mei besloten om er werk van te maken.
Lees ook
Zo mis je niks van het langverwachte Nordschleife-debuut van Verstappen: hier is NLS te kijken
Dit weekend zal hij zowel zijn B- als A-licentie kunnen behalen. Hij moet daarvoor op vrijdag eerst een cursusdag doorlopen, waarna hij zijn Permit B zal hebben. Verstappen kan vanwege zijn platinum FIA-status zijn A-licentie versneld halen door op zaterdag in twee verschillende auto's te rijden. Hij moet in elke auto dan zeven ronden afleggen. Dat moet zonder penalties gebeuren, en de stewards zullen op zijn rijgedrag letten. Dit is de standaardprocedure voor het behalen van een Nordschleife-licentie.
Porsche en Verstappen.com Racing
Porsche, als een van de grootmachten in de GT-wereld met eigen merkencups, heeft het genoegen om Verstappen te ondersteunen tijdens zijn Nordschleife-debuut. De Nederlander staat nog niet op de deelnemerslijst, maar teamgenoot Chris Lulham is wel ingeschreven met de GT4 Cayman CS van Lionspeed GP. Verstappen zal op zaterdag met eigen livery deelnemen aan de NLS7. Op zondag hoeft hij in principe niet te rijden als hij op zaterdag al zijn A-licentie heeft behaald, maar zou voor de leuk terug kunnen komen om de NLS8 in een GT3-auto te doen.
Porsche Motorsport onthulde op de sociale kanalen trots de livery waarmee Verstappen dit weekend op de legendarische baan in Duitsland zal verschijnen. 'Alle ogen kunnen worden gericht op de nummer 980 Porsche Cayman GT4 Clubsport deze zaterdag. F1-kampioen Max Verstappen zal morgen deelnemen in de zevende ronde van de NLS op de Nürburgring om zijn Nordschleife-permit te behalen', luidde de tekst.
Omdat Verstappen volgens de officiële regels van de Duitse motorsportbond nog 'een beginner' is, zal de bovenstaande Porsche minder vermogen hebben. De auto zal in plaats van 425 pk zo'n 300 pk leveren. Zodra Verstappen zijn A-licentie heeft, mag hij dus wel no risk, full push in een GT3-auto rijden, met vol vermogen. Tevens zal Verstappens eigen naam op de auto komen, en niet Franz Hermann, dat is namelijk verplicht bij officiële inschrijvingen.
Verstappen ook al op de Nürburgring gespot
De fans op sociale media zitten er vanzelfsprekend bovenop. Eerder vandaag wist de X-pagina van Verstappens privéjet al te melden dat de viervoudig wereldkampioen nabij Stuttgart was geland. Inmiddels is Verstappen ook al aanwezig op The Green Hell, wat uiteraard ook moet vanwege zijn theoriedag. De NLS-organisatie verwacht grote drukte op de Nürburgring en raadt iedereen aan om op tijd te komen vanwege MAXimum traffic.
Vanuit de GT-wereld is er veel lof voor Verstappens GT-interesse. In gesprek met F1Maximaal.nl vertelden zowel Loek Hartog als Robert de Haan dat zo'n overstap bij anderen misschien discutabel zou zijn, maar dat het bij Verstappen direct lukt. 'Hij staat gewoon ver, ver aan de top', zei Hartog. Het lukt Verstappen simpelweg om direct snel te zijn. Het is inmiddels geen vraag meer of Verstappen aan de 24 uur van Daytona, Le Mans, Spa, en meer races gaat deelnemen, maar wanneer dat gaat gebeuren.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties