Max Verstappen is nu ongeveer een jaar vader van dochtertje Lily en dat heeft zijn kijk op bepaalde dingen veranderd. De Nederlander stelt nu andere prioriteiten dan voorheen en kijkt er na elke race naar uit om weer naar huis te gaan. Het vaderschap zette de Nederlander bovendien aan het denken over de relatie met zijn eigen vader, Jos Verstappen. Verstappen was al jaren stiefvader van de dochter van zijn vriendin
Kelly Piquet, maar de situatie was toch net iets anders tijdens het eerste jaar met dochter Lily. Nog liever dan voorheen zit de Nederlander gewoon thuis. “Voor mij is het gewoon heel fijn om nu tijd samen door te kunnen brengen”, vertelt de Nederlander in gesprek met
PEOPLE in het Red Bull Energy Station in Miami.
Verstappen is net zo graag thuis als op het circuit
De coureur houdt van zijn baan, wat ook wel blijkt uit het feit dat hij tussen de Formule 1-weekenden door ook afreist naar de
Nürburgring, waar hij in mei de 24-uursrace zal rijden. Desondanks geniet de viervoudig wereldkampioen er ook van om tussen de raceweekenden door tijd met het gezin door te brengen. “Racen is leuk, het is geweldig, maar het is ook fijn om thuis te zijn”, zegt hij daarover.
Verstappen doet er nog een schepje bovenop. “Ik bedoel, het is gewoon geweldig om tijd thuis door te kunnen brengen.” Het leven als ‘girl dad’ lijkt de Nederlander zeer te bevallen en het blijkt wederzijds te zijn. “Ze (Lily, red.) lijkt me erg leuk te vinden, dus dat is fijn”, aldus de Nederlander, die in Miami de vijfde plek wist te pakken. “We brengen veel tijd samen thuis door, dus het is gewoon heel schattig.”
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Verstappen is graag op het circuit, maar vindt thuis zijn met zijn gezin net zo fijn.
Thuis is het voor Verstappen fijn om even een versnelling terug te schakelen, om het in autotermen uit te drukken. Zijn prioriteiten zijn dan ook tot op zekere hoogte veranderd. “Ik weet wat ik wil. Ik weet dat ik ook tijd voor mezelf wil nemen en nu probeer je natuurlijk, na een raceweekend, naar huis te gaan en daar waarschijnlijk iets meer prioriteit aan te geven dan vroeger”, geeft de viervoudig wereldkampioen toe.
De Nederlander denkt ook aan wat vader Jos heeft moeten laten om zijn zoon te begeleiden naar de Formule 1. Verstappen bracht zelf als kind veel tijd met zijn vader door, al was dit ook vaak op de kartbaan. De sport die hij beoefent lijkt hem als vader nog een stuk zenuwslopender. “Maar het is echt een gaaf verhaal dat we dat samen hebben kunnen doen”, waardeert hij wat zijn vader voor hem heeft gedaan.
Band met vader Jos wordt levenslang gekoesterd
In documentaires vertelt Verstappen wel eens over minder leuke ervaringen, zoals het bekende tankstationverhaal, maar hij kijkt met veel waardering terug op die tijd. “Het is waarschijnlijk iets waar we ons hele leven aan zullen terugdenken en dat we zullen koesteren”, vertelt hij over de band met zijn vader, die nu successen behaalt in het rallyrijden. “Je geeft veel van je tijd op om je einddoel te bereiken, en dat hebben we natuurlijk gedaan, dat hebben we voor elkaar gekregen”, aldus Verstappen.